Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Érte jönni vagy értejönni?

Érte jönni vagy értejönni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 18. 12:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Most már lehet értejönni. Egybe, nem?
2019. nov. 18. 12:22
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, két szó.
2019. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Az érte- több helyen előfordul, mint igekötő (pl. értemegy), szóval lehet egybe. Akkor kell külön, ha az érte- megmarad hangsúlyozott, ragozott személyes névmásnak.

- Hogy kerül majd hozzád? - Értejövök.

- Ne felejts el beugrani érte. - Tudom, épp érte jövök.

2019. nov. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2019. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Helyesírási hiba van a szövegben, így nem gondolom, hogy ennek fogok hinni. Mellesleg csak példákat ír, magyarázatot nem.
2019. nov. 18. 16:42
 6/9 BringaManó ***** válasza:
70%

Ez a Névmásblog-poszt másról szól, nem az egybeírásról: ott az a kérdés, hogy az "értemegy vmiÉRT/vkiÉRT" kifejezést (ezzel a vonzattal) milyennek találják az olvasók.


Amúgy persze hogy van hiba a netről kopizott példákban, de ezt a blogger is odaírta: "Megtartottam az eredeti írásmódot, van aki egybeírja (elvileg úgy kell), más meg nem."

2019. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Dehogynem. Elmagyarázta te nagyokos. Ha az érte szón van hangsúly,akkor kell külön. Értelmezd a példákat. Aki segít pont azt ugatod le...
2019. nov. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BringaManó ***** válasza:
100%

#7:


mármint a #3-as elmagyarázta? az igaz, de asszem félreérted: az #5-ös szerintem a #4-es link mögötti posztra válaszolt...


(de az is lehet, hogy én értek félre valamit... :-) GYK, én így szeretlek...)

2019. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Addig stimmel, hogy az igekötőket egybe kell írni az igével, a kérdés csak az, hogy az érte- igekötőnek tekinthető-e. Sajnos nem szerepel az általam talált leghitelesebb listában, ezért nem írhatjuk egybe:

[link]

2019. nov. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!