Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi arra a más szó hogy nem...

Mi arra a más szó hogy nem őszinte?

Figyelt kérdés

Itt nem a beszédre gondolok hanem a cselekedetekre.

Pl nem őszintén teszi azt amit de nem is gonosz szándékból


2020. márc. 21. 14:55
1 2
 1/13 bollocks ***** válasza:
46%
Őszintétlen.
2020. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Na igen erre a szóra én is gondoltam már, de nem ez.

Még a képmutatás ra gondoltam de nem tudom hogy annak minősül e.

2020. márc. 21. 15:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Álszent
2020. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"nem őszintén teszi azt amit de nem is gonosz szándékból"

Ha nem képmutatás, akkor nem értem, mi az, hogy nem őszintén cselekedni. Például ha valaki egy templomban ateista létére keresztet vet, hogy ne lógjon ki a sorból, vagy mire gondolsz?

2020. márc. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pl ha Valaki nem szívből ünnepli Az Úrnak napját.

Az Ószövetségben volt is egy rész ahogy ez volt elmagyarázva hogy a nép ugyan megtartotta a Szombat napot de viszont szívükben azt várták hogy vége legyen és csinálhassák a dolgaikat.

Vagy amikor valaki böjtöl és nem őszintén áll hozzá mert a végét várja hogy éhessen.

Na ez mi?

2020. márc. 21. 16:29
 6/13 A kérdező kommentje:
Elnézést Szombat napot vagy Újholdnap napot nem tudom pontosan melyik volt de a mondani valója ugyan az bármelyik is legyen
2020. márc. 21. 16:31
 7/13 anonim ***** válasza:

Pl. kényszerűségből csinálja, udvariasságból. Hasonló, mint amikor az ember elmegy egy vendégségbe és próbál viselkedni, pedig semmi kedve hozzá, ez leginkább udvariasság, alkalmazkodás.

Amit te írtál példát, az talán inkább a képmutatás kategória, bár itt nem is a cselekedeteiről van szó, hanem a gondolatairól. Az már nem nyelvi vagy tudományos kérdés, hogy ha valaki nem meggyőződéses hívő, akkor mi a teendő. Esetleg bukta az egyház támogatását, inkább el se menjen? Gondolom ezt majd megbeszéli a gyóntatóval, ez csak kettejükre tartozik.

2020. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem tartozok semmilyen ember alapította csoporthoz vagy egyházhoz

Csak szimplán az a része foglalkoztat hogy amit írtam példát az mi lehet milyen megnyilvánulás vagy mi


De te is kepmutatást mondasz erre így gyanús hogy az is lesz

Köszönöm a válaszokat !

2020. márc. 21. 17:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Hazug

Csaló

Sumák

Szélhámos

Szemfényvesztő

2020. márc. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként érdekes az alapszituáció. Azt írod, "nem is gonosz szándékból". Tulajdonképpen milyen szándékból ül mégis ott a szertartáson, ha amúgy nem akar ott lenni? Valószínűleg a környezete miatt, vagyis a többieket akarja meggyőzni arról, hogy mi a motivációja. Szerintem két eset van: udvariasság (ami itt egy kicsit furcsa, és további kérdéseket vet fel), vagy képmutatás. (Előző ehhez írt még pár jó szinonimát.)
2020. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!