Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ilyenkor kell-e vesszőt írni?

Ilyenkor kell-e vesszőt írni?

Figyelt kérdés

Aa alábbi mondattal lenne a problémám.

"Először is vessünk egy pillantást a két cég weboldalára, hiszen, ha egy vásárló tájékozódni szeretne, ez lehet az első forrás, amire figyelmet fordít."

Nem tudom eldönteni, hogy kell-e a hiszen elé vessző. Ha van, soknak tűnik, ha nincs, akkor meg úgy érzem, hogy valahogy érzékeltetni kéne, hogy ott egy másik gondolat kezdődik.



2020. máj. 1. 17:01
 1/9 A kérdező kommentje:

Még egy eset: a például előtt mi a helyzet?

"biodiverzitás megőrzése például újrahasznosított anyagok segítségével"

2020. máj. 1. 17:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a hiszen után nem tennék, de az én vagyok.
2020. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Számomra az értelmezés fontosabb, mint az alaptalan akadémikus szőrszálhasogatás, és a kritika nem neked szól, hacsak nem akadémikus nyelvész volnál, akkor esetleg. Klasszikus költőink is bírálták az akadémikus dogmatizmust, alappal.


Ha japánul volna, akkor a "hiszen" előtt nem kellene. De a magyarban meg én épp fordítva hangsúlyozok általában, így a "hiszen" elé tennék, utána meg nem. A "például" elé is tennék a példamondatodban.

2020. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
A hiszen után nem kell, mert ha 2 kötőszó áll a mondatban, akkor csak az első elé kell kitenni a vesszőt.
2020. máj. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

hiszen után nem kell

például előtt/után sem kell

2020. máj. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BringaManó ***** válasza:
100%

igen, a hiszen után nem kell:

[link]

2020. máj. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

A szakdolgozatomban szerepel ez a mondat és szeretném, hogy helyes legyen, ebbe ne tudjanak belekötni, egyébként gazdaságtudományi karon vagyok, szóval egyetemi szinten nem tanultam ilyesmit, de azért biztosra szeretnék menni. :D

2020. máj. 4. 16:39
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként a ha elé a Word mindig vesszőt akar rakni, ezért hibának jelölte és ez eléggé összekavart.
2020. máj. 4. 16:41
 9/9 BringaManó ***** válasza:
100%

2010-es word van kéznél, beírtam neki vessző nélkül, és nem akart bele vesszőt rakni.


egyébként meg nem minden dolog "hiba", amit a word jelöl, van amikor csak javasol, felhívja a figyelmet erre-arra... érdemes elolvasni, hogy mit akar, nem szó nélkül ráhagyni. :-)

2020. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!