Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Régen is olyan rossz helyesíró...

Régen is olyan rossz helyesírók voltak általánosságban az emberek, mint ma?

Figyelt kérdés
Az internetes fórumoknak köszönhetően, manapság átfogóbb képet kapunk az emberek helyesírástudásáról, ahol számos olyan súlyos hibára kaphatjuk fel a fejünket, mint a vesszőhiba, igekötők hibája, tulajdonnevek helytelen írása, j-ly felcserélése, ragozás (pl. mondja - mongya; mondd - mond) stb. És sajnos a(z internetes) sajtóban is elő-előfordulnak ilyenek. Esetlen én nézem ezt túl szigorúan?

2020. jún. 10. 16:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
*Esetleg - még én is hibázok.
2020. jún. 10. 16:18
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
*hibázom :)
2020. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem hibázok** :D


De igen, régen is sok rossz helyesíró volt, csupán nem találkoztál az írásaikkal.

2020. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sőt, még rosszabbak.
2020. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
#3 hibázoK
2020. jún. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Alex Fly ***** válasza:
32%

Régen is voltak éppen elegen...

De a mai világban valóban megnőtt a számuk. Egész egyszerűen kevesebb nyomtatott szöveget olvasnak az emberek, amitől egy idő után berögzül a helyes írásmód; helyette inkább a neten olvasnak, ott is főleg közösségi tartalmat, ami egyáltalán nem biztos, hogy nyelvtanilag helyes...

2020. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
47%
Régen más okai voltak, de szerintem a helyzet rosszabb ahhoz képest, hogy most mennyit ír és olvas mindenki naponta. Igénytelenedik is a nyelv, és egyre több a funkcionális analfabéta (20-30% köré teszem az arányukat), akik képtelenek értelmezni egy összetett mondatot.
2020. jún. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Most is, a legdurvább eseteket nem látod, hiszen ezek annyira - hogy is fogalmazzak finoman? - a Maslow-piramis legalján tengődő emberek, akik internetet sem használnak, tán azt sem tudják, mi fán terem. Bizony, van az országban jó pár ilyen személy.
2020. jún. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

Hibázom.


Régen is, csak nem láttuk ennyi helyen.

2020. jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!