Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan lehetne elérni? az...

Hogyan lehetne elérni? az újságíróktól,hogy amit kiadnak cikket a kezükből, olvassák már át!Annyira zavaró a helyesírás,meg az "elütések", a fogalmazást most hagyjuk...

Figyelt kérdés

2020. szept. 29. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez igaz, engem is zavernak az elütésak.
2020. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Meg kell alapítani a Helyesírásőrséget.
2020. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
A kérdésedről mi a véleményed helyesírás és fogalmazás szempontjából?
2020. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Nem vagyok újságíró :)
2020. szept. 29. 22:08
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
37%

A mai világban bármi ilyen lépést a szólásszabadság korlátozásának, cenzúrának kiáltanának ki. Tökmindegy, hogy tényleg csak helyesírási és esetleg fogalmazási filter lenne, rá lenne fogva, hogy cenzúrázva van a sajtó.

Látod, most, hogy még ilyen fék sincs, is ki van kiáltva, hogy diktatúra meg cenzúra van.

Pedig éppen az ilyen moslék minőség terjedése mutatja, hogy nincs.


Sajnos.

2020. szept. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha azt mondom, valószínű a háttérhatalmak keze is van(lehet) a dologban,az eléggé hihetetlen.#3 Nekem is szerkesztettek már át úgy kérdést, hogy csak pislogtam.Aztán olyan is volt, hogy megírtam a kérdést,helyesírási hiba nélkül,és pechjükre képernyőképet is csináltam.Amúgy "imádom" a kukacoskodókat ;)
2020. szept. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
28%

"Ha azt mondom, valószínű a háttérhatalmak keze is van(lehet) a dologban,az eléggé hihetetlen."


Hát, ha az összeesküvés-elmélet arról szól, hogy szándékosan írják át rejtélyes személyek az eredetileg jó helyesírású sajtót hibásra, akkor hadd kételkedjek kövér gázzal.


"Nekem is szerkesztettek már át úgy kérdést, hogy csak pislogtam."

Hol? Itt, a GYK-n?

2020. szept. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Átolvassák, és kapaszkodj meg, ez a vezető szerkesztő munkaköréhez tartozik. Az, hogy mindenki hibázik néha, hát istenem. Majd ha napi 100-as nagyságrendű cikket kell átolvasnod, akkor meglátjuk te hogyan teljesítesz.
2020. okt. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
78%
#8 Persze tudjuk,csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit...Az a gond,hogy nagyon sok mostanában a hiba.
2020. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Politológus, de közgazdászkörökben is eléggé nyilvánvaló a közviszonyok (intézményrendszer) minősége és az általános társadalmi igénytelenség közötti meglehetősen szoros kapcsolat. Egy országban, ahol aszerint ellenség, sőt hazaáruló valaki, hogy mik a politikai nézetei, ahol a társadalmi olló egy bizonyos szinten túl nyitott, ahol a társadalomnem kis rétegei, hanem a többsége számára maga a megélhetés hovatovább az egyetlen életcél, ott minden a megélhetés köré koncentrálódik, ott a viselkedés az emberi normához képest torzzá válik. Ennek éppen első jele az igénytelenség (minden más dolog iránt, természetesen eltérő mértékben).

Ezek után elég annit mondani, miért követelnénk a társadalom újságírói szektorától többet, mint a többitől? Pusztán azért, mert tájékozódni sem tudunk? Miért, a hentesnél árában és megtisztított húst kapunk? Miért, a kenyér minősége mindenütt jó? Miért, az utcáink tiszták, a közlekedésben nem észlelhető törtetés, a törvénytisztelet magától értetődő, a csalás elítélendő? Elvárjuk, másoktól az igényeséséget, magunktól nem? Sőt, elvárjuk egy rétegtől? De mit teszünk azért, hogy ez ne így legyen?

Ha ez a felvetés az helyretétel elsőlépése, rendjén. Éppen ideje. Ha azonban csak a szó cséplése, akkor pótcselekvés. Vagyis ez esetben számíthatunk sokkal rosszabbra is.

2020. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!