Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írjuk helyesen? Mizus...

Hogyan írjuk helyesen? Mizus vagy mizujs?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért kérdezem, mert mostanában egyre többször látom mindkét alakot és ez kissé elbizonytalanít.

A válaszokat előre is köszönöm:)



2020. nov. 23. 21:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
36%
Mizu
2020. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Helyesen: Mi újság?
2020. nov. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Mi az újság.

Mizújs.

2020. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
93%
Mizu, mizújs. Mi újság? 😃
2020. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Mi az újság? > MI aZ ÚJSág > Mizújs
2020. nov. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Helyesen: nem kérdezünk ilyet, mert csak arra jó ez a kérdés, hogy idegesítsük vele a beszélgetőpartnerünket, aki erre nyilvánvaló módon a "Semmi" választ fogja adni.
2020. nov. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Te atya világ, hatos, szállj le a magas lóról. Senki nem kíváncsi a sznoboskodásodra. Ami, amúgy számzszorta idegesítőbb, mintha azt kérdik meg az embertől, hogy mizújs.


Teljesen jó kérdés. Ha semmivel válaszolsz, akkor egyszerűen nem tudsz egy beszélgetést fenn tartani.

2020. nov. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Szirty ***** válasza:
45%

"...nem tudsz egy beszélgetést fenn tartani."


Olykor nem is érdemes. Egy beszélgetésnek szólnia kell valamiről...

2020. nov. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:
91%

Szerintem, mivel köznapi "szleng" rövidítésről van szó és megvan a saját evolúciója, kár a helyességről vitatkozni.

Elvben sehogy sem helyes, gyakorlatban meg mindegy.


Ha az angol nyelv megengedheti magának a wazzupot, mi is ezt.

2020. nov. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem szerepel a szótárban, „a népé” a döntés. Az a forma fog megjelenni valamely kiadványban, amelyiket a legtöbben használják, feltéve persze, hogy nem tűnik el a kifejezés néhány év múlva (szerintem nem fog). Az, hogy u-val vagy ú-val írandó, lényegében független az újság szó ú-jától, hiszen számtalan példa van arra, hogy szórövidülésnél megváltozik egy magánhangzó (gyújtófácska -> gyufa; információ -> infó; kilogramm -> kiló stb.).


Úgyhogy kedves kérdező, írd, ahogy jólesik, hibát egyik alakkal sem követsz el. (Nekem egyébként a mizus fura, nem emlékszem, hogy találkoztam volna vele.)

2020. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!