Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Itt miért Eszterházy-tortát...

Itt miért Eszterházy-tortát írnak, mikor Esterházy-torta a helyes?

Figyelt kérdés

[link]


A névadója Esterházy Pál Antal, nem Eszterházy Károly. Lásd: Országos Széchényi Könyvtár (Széchényi Ferenc), Széchenyi lánchíd (Széchenyi István)


2021. ápr. 14. 18:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők nyilván nincsenek tisztában azzal, amit leírtál.
2021. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Mikor egy összevont intézmény vezetője leírja nyílt tájékoztatóban, hogy "egyeNlőre nem nyit ki intézményünk.". Nekem nincs több kérdésem.
2021. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az az intézmény a valóságot írta le. Freudi elszólás, na.
2021. ápr. 14. 20:36
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

:)

A #2-es hozzászólóval teljesen egyetértek, de te nagyon jó kérdést tettél fel, mert megnéztem most én is a Google-ban, és a Mindmegettén ezt találtam:

"Az Esterházy-torta nem rendelkezik teljesen jól beazonosítható eredettörténettel, talán éppen ennek köszönhető, hogy mind a mai napig számos változata él a magyarok szívéhez és ízléséhez igen közel álló süteménynek.

A tortát feltételezhetően a Galántai herceg, Esterházy Pál Antal számára készítették a XIX. században. Esterházy Pálra pedig annál az oknál fogva esett a legendagyárosok választása, mert igen nagy ínyenc hírében állt, például az ő nevéhez fűződik az Esterházy-rostélyos is. Ugyancsak kérdéses, hogy ki készítette el először az Esterházy-tortát, s arról is megoszlanak a vélemények, hogy kinek köszönhetően terjedt el viszonylag hamar az Esterházy mintával ékes sütemény."

Itt szintén kérdezték már ezt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__nyelvek_..

Most adtál nekem feladatot,:), neki kell állnom keresgélni, hiszen akkor ezek szerint, az általad linkelt oldalon is hibásan van feltüntetve a torta neve.

2021. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, úgy látom neked sem szúrt szemet.

Egyenlőre a narancsot szoktuk vágni, a szó amit alkalmaznia kellett volna: egyelőre.

2021. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Nekem? Hogyne szúrt volna szemet, azért is írtam, hogy a 2-essel értek egyet.
2021. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
A kérdezőnek írtam.
2021. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Akkor elnézést, csak nem tudtam beazonosítani, mivel pont az én válaszom után érkezett.
2021. ápr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A kérdező nem vak, de van humorérzéke. De hagyjuk, maradjunk a kérdésnél, és annál, hogy az MTA helyesírásguru oldalán van egy szép kis elírás.
2021. ápr. 14. 21:47
 10/15 A kérdező kommentje:
Esterházy Pétert már nem lehet megkérdezni, de ő is ennek az ágnak a leszármazottja, Esterházy Mártonnal együtt.
2021. ápr. 14. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!