Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért annyira meglepő ha...

Miért annyira meglepő ha diplomás ember nem tud helyesen irni?

Figyelt kérdés
2021. máj. 14. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

mert:

1 vagy nem sokszor került olyan helyzetbe, hogy írott szöveget kelljen olvasnia és alkotnia (de akkor mi a fenét követeltek azért a diplomáért)

2 sok írott szöveget kellett olvasnia és alkotnia, de nem sikerült levágnia a helyesírási szabályszerűségeket (de akkor meg hogy volt elég sütnivalója a diploma megszerzéséhez?)

szóval valahol mindenképp furcsa.

2021. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira meglepő sokak számára ez, mert általános vélemény az, hogy az iskolázottság és a helyesírás szoros kapcsolatban vannak egymással. De hát ezt te is tudod ugye, kérdező?
2021. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy diploma megszerzéséhez kell valamennyi ész, műveltség, az ilyen embereknek pedig általában nem esik nehezükre elsajátítani a helyesírást.

Másrészt általában kell hozzá legalább egy szakdolgozat, ami egy jó hosszú írott tanulmány. Valószínűleg nem jó pont, ha tele van hibákkal.

Egyébként ha már helyesírás, a kérdést így kéme leírni: Miért annyira meglepő, ha diplomás ember nem tud helyesen írni?

Tudom-tudom, mindenki utálja ezeket a hozzászólásokat, én is le szoktam őket pontozni, de ha már ezzel kapcsolatos a kérdés is...

2021. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Azért, mert még mindig él az az elképzelés az emberekben, hogy aki diplomás az okos. De aki járt egyetemre/főiskolára az tapasztalhatta, hogy a csoporttársai többsége nem kimondottan észlény.


+ Mostanában már olyan szinten vannak a helyesírást ellenőrző programok, hogy viszonylag könnyű helyesen írni.

2021. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A központozást sajnos még nem ellenőrzik.
2021. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért gondolják itt többen is hogy egy diplomához sokat kell írni. Én gépészmérnökként végeztem. Soha nem kellet hosszú szövegeket írnom. A legtöbb esetben hosszabb volt a számitás mint az írás.
2021. máj. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#3 Válaszadó! Zöldet kaptál.

"Azért egy diploma megszerzéséhez kell valamennyi ész, műveltség, az ilyen embereknek pedig általában nem esik nehezükre elsajátítani a helyesírást."

Bár én valahogy kilógok a sorból, nagyon sok energiámba került, hogy a helyesírásom elfogadható legyen. Valahogy másképp vagyok "huzalozva". Viszont a bal kezemet jobban használom, mint az átlag.

#4 Válaszadó! Ajjaj, különösen az első évesek között akadnak fura példányok. ( Nagy részük lemorzsolódik az első két félévben. Azután mint frusztrált, megkeseredett fazon ide jön trollkodni.)

2021. máj. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

"Nem értem miért gondolják itt többen is hogy egy diplomához sokat kell írni. Én gépészmérnökként végeztem. Soha nem kellet hosszú szövegeket írnom."

Egy bölcsészhez képest valóban nem. Egy kőműveshez képest rengeteget.

2021. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szirty ***** válasza:
87%
Mert az is meglepő lenne ha az utasszállító repülőgép pilótája szandálban, centis lábkörömmel, sörszagú lehelettel IFA trikóban, sörhassal a gép mellett elpöccintené a csikket és megkérdezné az éppen felszálló utasokat: "Na akkor Zürih?" :)
2021. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8 Mennyi az a rengeteg, évi 30 oldal? Ettől senkise fog helyesen írni.
2021. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!