Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van az, hogy a különböző...

Miért van az, hogy a különböző fórumokon sokan nem tudnak helyesen írni?

Figyelt kérdés
Ezeket hogy nem buktatták meg nyelvtanból, ha egyszer nem tudják a tananyagot (és valószínűleg már az iskolában sem tudták). Pl. a -ban/-ben és a -ba/-be keverése, "utánna", hosszó magánhangzó használata rövid helyett, stb.
2007. dec. 25. 19:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
17%

miért van az, hogy téged zavar mások hiányossága?


ez a saját problémád, mivel a te "készülékedben jelez igy neked kell megjavitani"..

valószinűleg ezek az emberek ha megérték a 8 általánost akkor örülhettek neki

minden ami a másikban van és zavar az bennem van csak nincs feldolgozva bennem... a másik ember a hiányosságával arra tanit, hogy fogadd el a másik embert, ne akard megváltoztatni, mert úgysem tudod..

milyen érzéseket vált ki benned mikor meglátsz egy ilyen

"utánna" mistake-et ? na ezzel az érzéssel kell tenned valamit? ha magadban feldolgozod akkor ez a probléma nem fog többet eljönni az életedben....

2007. dec. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem ezeket, hanem őket, csak úgy szólok.


Engem egyébként nem zavarnak, bár van néhány hiba, ami már tényleg fáj... az a gond, hogy nem olvasnak semmit, legfeljebb csak ezeket a fórumokat, ahonnan eltanulják ezt a stílust, máshol nem is látnak írott szót, és ez ragad bele az agyukba. Meg TV-t néznek, és az se tesz épp jót... de interneten amúgy is kötetlenebb a helyesírás, mert rövidítenek, nekem is elég jó helyesírásom van, de pl. msn-en teljesen úgy írok, hogy amelyik billentyű közelebb van, azt ütöm le.


Én egyébként meg még nem ismertem olyat, akit nyelvtanból megbuktattak volna azért, mert rossz volt a helyesírása, pedig megérdemelnék.

2007. dec. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

:):) Úgy látom neked sem sikerült helyesírási hiba nélkül leírni a kérdésedet. "hosszó magánhangzó". :):)

Gondolkodj el miért történt... és a választ megkapod a feltett kérdésedre. :)))

2008. jan. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Mert vagy nem olvasnak eleget, vagy nincs hozzá érzékük (igen, kell hozzá!) plusz általánosban, és középiskolában rohadtul nem foglalkoztak vele a magyar tanárok, tisztelet a kivételnek. (tanítóképzőn az évfolyamtársam leírta a tejet ly-nal...és ez fog tanítani.)
2008. jan. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A "hosszó" magánhangzó egy elírás, én is tudom, hogy nem úgy kell írni, de az utánna, tölle, tudnák, stb. általában nem elírás, hanem úgy gondolják, hogy így kell írni. Az érdekelne, hogy az ilyen rossz helyesírókat miért engedték az iskolában felsőbb osztályba, ha nem sajátították el a kellő tananyagot.
2008. jan. 28. 16:33
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Részben sietnek és elírják, részben egyszerűen nem tudnak. De még ha csak ez lenne a baj! Kifejezni sem képesek magukat helyesen, és ez még nagyobb hiba. Talán nem ártana lektorálni ezeket az irományokat, mint az újságoknál például. Csakhogy ki fizetne ezért a munkáért? Szerintem senki, ergo...
2008. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%

Hogy valakit miért zavarnak ilyen dolgok? Inkább helytelenul írjak, mint ilyen dolgokkal legyen tele az agyam.

Egyébként valoszinuleg a tobbség a valoságban sokkal helyesebben ír, sot lehet, hogy kitunoen, csak nem a helyesírási szabályokat tartják fontosnak a forumokon, hanem a kommunikációt!

2008. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

"nem a helyesírási szabályokat tartják fontosnak a forumokon, hanem a kommunikációt"


Szerintem a kettő nem szétválasztható. Igényes ember ad a helyesírásra, amikor kommunikál. Más kérdés, hogy ehhez is érzék kell, különben nagyon nehéz megtanulni. Sajnálom azt, aki nem képes elsajátítani, akit pedig nem érdekel, azt szánom.

2008. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3%

A netes kommunikáció vizsgálata egy külön tantárgy nekünk a fősulin. Meg fogsz lepődni: bármi megengedhető. Ez a net műfaja. Szabad, ellenőrizetlen és ÖNKÉNTES. Vagyis, leginkább itt valósul meg, hogy nem kell részt venned ha nem akarsz, ha nem tetszik valami. :D

A nyelv egyébként (mert nyelvészetet is tanulunk ami viszont nem jelenti, hogy én pl. helyesen írok :DDD) bárhogyan is használja valaki, beteljesíti a funkcióját ha megvalósul rajta a kommunikáció. Ahogy előttem is írták.

A helyesítás csak a tanult, művelt embereknek fontos, pont azért mert ezzel tudják bizonyítani, hogy tanult, művelt emberek.

2008. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
0%
azért van mert ha gépnél ülnek minek írjanak helyesen? ha kell akkor megteszik (jó persze vannak az alacsony értelmiszintűek.. de az más dolog xD) több idő lenne mire kiírná helyesen.. meg ált. akik helyesen írnak(gyerekek) azokat strébernek hívjákXDD énisXD bocsi de ezvan tanulom a nyelvtant 4es is vagyok belőle de ha itt ülök akor minek? meg.. te is rontottál..
2008. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!