Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért használják ezt a szót...

Miért használják ezt a szót hogy babás vagyok?

Figyelt kérdés
Annyira furán hangzik. Ha kiderül hogy kisfiu vagy kislány akkor meg kislányos vagy kisfius valaki? Ha valaki nem szereti a terhes szót miért nem használja azt hogy babát vár, vagy más állapotos, stb... ezer szó van rá, de ha valaki babás azt másra szokták mondani. pl valakinek babás az arca, vagy egy nagyobbacska gyerek babásan viselkedik, stb.. De akkor miért használják?
2008. dec. 10. 12:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%

szerintem a terhesben van némi kellemetlenség-érzet (teher), a másállapot hülyén hangzik, a babát várok meg kiejtve hosszú/körülményes.


Mi is azt mondjuk, hogy babás. A születendő gyermek meg a pocaklakó. :)


egyébként meg nem mindegy????

2008. dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
74%
A pocaklakó nekem is bejön, én személy szerint a babó szótól tudok falra mászni.
2008. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
86%
Én a pocaklakótól tudnék sikítani!! Különbözőek vagyunk.
2008. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Engem is idegesít, nem tudom, ki kezdte el. Hasonlóképpen hülyét kapok a "fürcsi", "cicizés" és "tejcsi" kifejezésektől.

Én azt használom, hogy "várandós".

2008. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
76%

Engem a "párom" kifejezés kerget az őrületbe, és ezzel még nagyon sokan így vannak. Mostanában fenemód divatos lett. Borzasztó, csöpögős, így a "párom", úgy a "párom", mi a "párommal"...

Miért nem lehet azt mondani helyette, hogy a kedvesem/férjem?

2008. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

mert lehet nem a kedvese meg nem is a férje, amúgy nekem a kedvesem nem tetszik nekem a párom olyan semleges kifejezés, ha férjem lenne akkor tuti azt hazsnálnám. még az uram szót szoktam használni, mert az annyi kabaréban volt és nekem vicces.

de a pocaklakó is idegesít. de az még értelmesebb mint a babás vagyok.

2008. dec. 10. 14:26
 7/27 A kérdező kommentje:
Amúgy meg minek pontoztátok le az elsö válaszolót? nem írt ö semmi rosszat
2008. dec. 10. 14:27
 8/27 anonim ***** válasza:
44%

Rövidítésként használják ezt a szót ezen az oldalon.Ez egy ugyan olyan egyezményes rövidítés mint a PÉ,hasszurka,barnázás,szopi,cici,tejcsi,babó.

Nem beszél mindenki így aki ide ezt leírja.Én is csak itt használom,rövídítési célzattal.

Elősször még körülményesen fogalmaztam aszongya hogy:a te gyermeked, a melled,a peteérésed,hasi fájdalom,barnás folyás.De mostanra rászoktam ezekre a rövidítésekre,gyorsabb így írni.

Szóval én sem vagyok debil,csak amit lehet rövidítenék már.

2008. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
96%

A babÓ szó Pont annyi betűből áll, mint a babA. Akkor miért kell ezt használni??? A várandós szó a legjobb szerintem is.

A párommal nincs semmi baj, főleg ha már nem vagy tini, vagy fiatalka, hogy a pasim, fiúm, barátom szót használd, de még nem is a férjed. Pl.30 éves nő szájából bután hangzana sz.tem bármelyik is. Vagy 30 körüli férfi szájából a barátnőm, a csajom, stb.

2008. dec. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
57%

Babás vagyok, pocaklakó, én és a párom egyre megy: én ezeket még sose hallottam igazán intelligens ember szájából.

Vőlegényemmel ezt a párom kifejezést mindketten nevetségesnek tartjuk : azon poénkodtunk, hogy is kéne aláírni a nyaralási képeinket: a "párom és én itt meg itt"...stb.:-)És rajtam kívül még nagyon sok ismerősöm érzi ennek a párom kifejezésnek az erőltetett, kissé primitív, csöpögős mivoltát, visszásságát.

De akinek jól esik, használja nyugodtan.

2008. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!