Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Va módszer arra, h helyesen...

Va módszer arra, h helyesen írjam az ,j, és ,ly, betűket, ha az, h mikor melyiket kell írni, az nehezséget okoznak nekem?

Figyelt kérdés
2021. okt. 17. 09:49
1 2 3
 21/25 tozser ***** válasza:

A gépenem (PC) a nyelv angol és magyar.


Ha az angolt átváltom magyarra automatikussan jelzi a helyesirási hibákat.


Miért nem lehet azt a "minden napi életben" is használni?

2021. okt. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mert nem mindenkinek ilyen a gépe! Én hiába váltok át magyarra, nem jelez semmit ki.
2021. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
45%
Nincs ok a túlságos aggodalomra. Én az első "j-ly"-s buktató tollbamondásomon (Atyaúristen, de rég volt az!) képes voltam leírni, hogy "lyégpája", mégis színjeles lett az érettségim, és a letett egyetemi vizsgáimért sem kellett szégyenkeznem soha. Akkor is csak a jobb osztályzatok érdekében javítóztam, mert kellett a magasabb tanulmányi ösztöndíj.
2021. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ :)


Akkor elmondom az én megoldásomat. Ha egy szóról nem tudom biztosan, hogy így vagy úgy írjam, akkor azt a szót egy szinonimájával helyettesítem, és kész :)

2021. okt. 22. 16:54
 25/25 anonim ***** válasza:
Ez is megoldás, de ami még szóba jöhet, hogy azonnal megnézed a helyesírását, és ha ezután írod be, akkor egyre jobban megszokod a helyes írásképet - ezzel is fejleszted magad.
2021. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!