Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Szólások amiben a fa szó...

Szólások amiben a fa szó szerepel, ja és kötelező kérdőjelet tennem:? Pl.: Nehéz dologra vállalkozik: Nagy fába vágja a vejszéjét. Ngyon haragosan ordít: Ordít mint a fába szorult féreg.

Figyelt kérdés

A feladat hogy írj olyan sólásokat amiben a ,,FA" szó szerepel.

Ezek alapján:


1.Minden bántást eltűr:

2.Csínyt követ el:

3.Belevész a részletekbe:

4.Idegesít, bosszant valakit valami:



#fa #szólást
2022. jan. 12. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. fát lehet vágni a hátán

2. rossz fát tesz a tűzre

3. nem látja a fától az erdőt

4. agy"fa"szt kap :D (ezt nem tudom)

2022. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ja, közben megtaláltam:

4. az élő fába is beleköt

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2022. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 4-esre azt mondanám, hogy szálka a körme alatt, ez úgy módosítható, hogy faszilánk a körme alatt, de valahogy ez nem az igazi, de a semminél több.
2022. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ordit mint a fába szorult féreg
2022. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BringaManó ***** válasza:
64%

#2: ja, tök jó, csak odaát, a másik kérdésnél az van, hogy "Idegesít bosszant valakit", amire tényleg kábé jó ez az élő fás mondás, de az itteni kérdező így írta: "Idegesít, bosszant valakit valami"

És ettől a "valami"-től érthetetlen lesz a sztori, hiszen aKI idegesítően kötekedő, az egy olyan EMBER (nem pedig valaMI), aki az élő fába is beleköt...

egy példával: ha engem bosszant valami, pl. az időjárás, akkor arra nem mondhatom, hogy az időjárás az élő fába is beleköt... (engem??? vagy mi van??...)


namármost mivel azt gyanítom, hogy ezeket a feladványokat másoltad, ezért az a gyanúm, hogy még a kérdés feltevője (tanár? :-o ) sem érti, a szólást... – vagy én nem értek valamit, de akkor nagyon.


---


amúgy itt is az értelmes verzió volt még (9 éve...):

[link]


itt meg sok válasz volt (4 éve), de úgy látom, az idegesítőset nem találták meg – ez elég idegesítő lehetett :-)

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..

2022. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!🤍
2022. jan. 13. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!