Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért ejtik sokan hosszú...

Miért ejtik sokan hosszú ó-val a Korea szót?

Figyelt kérdés
A legtöbb ember így ejti ki "Dél-Kórea" vagy "Észak-Kórea", pedig rövid o-val kell írni. Mi a helyes kiejtés? Én rövid o-val ejtem, és nem tudom megmagyarázni miért, de nagyon zavar ha hosszú ó-val ejtik.

2022. jan. 17. 01:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Azert furcsa igy hallanod, mert valojaban keves ember mondja igy.

Ha a legtobb ember igy mondana, akkor ugy hallanad termeszetesnek.

2022. jan. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%
A postát is hosszúval mondja mindenki, tök furi. :)
2022. jan. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Mojjo ***** válasza:
73%

@2: Én a "Jóska, levelet hozott a pósta" dal kivételével talán egyszer sem hallottam senkitől hosszú ó-val ezt a szót az utóbbi cca 40 évben.


@Kérdező: most meghallgattam youtubeon, hogy a koreaiak maguk hogy ejtik. Valahol félúton van az o és ó között, egyiknek sem felel meg igazán.

2022. jan. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Nem tom ez rejtély
2022. jan. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú ó-val ejtjük. Az Attila nevet is egy t-vel ejtjük, pedig kettővel írjuk hoppá
2022. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Jah és két l-lel ejtjük így : Atilla
2022. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én meg folyamatosan hallom filmekben is, hogy meg jött a pósta, megyünk a póstára, várjuk a póstást, stb. De élőszóban is hallom.
2022. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

#5-6

[link]

2022. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Az írás nem mindig követi a beszélt nyelvet. Ez utóbbi a hangsúlyosabb, nem az írás. A helyesírás sokszor eltér a beszélt nyelvtől.

Vannak ingadozó kiejtésű szavak. Így is, úgy is használatosak szóban. Mindkettő helyes, de leírni csak egyféleképpen.

Az ingadozó kiejtésű szavak elfogadottságban eltérők, éles határvonal nincs is. A környezet megítélése szerint vannak elfogadott kiejtésváltozatok, és kevésbé toleráltak.

Elfogadottabb: guggol, frissesség, elhesseget, eltussol, differencia, paraffin, affektál stb. Ide tartozik Kórea is.

Kevésbé elfogadott a kőrút, pósta, Kőrős, lakós, bógáncs, regős stb.

2022. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%
Azért lettem lepontozva, mert fáj az igazság?
2022. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!