Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egy színész Oscar-díjat kap...

Egy színész Oscar-díjat kap az egyik filmjéért. A kritikusok szerint már az első jelenet miatt megérdemelte (volna) a díjat. Hogy helyes a második mondat?

Figyelt kérdés
megérdemelte volna a díjat - nekem ez azt sugallja, hogy végül nem kapta meg (pedig megkapta), de mégis kicsit jobban hangzik így, mint volna nélkül
2022. jan. 19. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettő helyes, én úgy gondolom. Mivel a szövegkörnyezetben szerepel, hogy megkapta.
2022. jan. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Már az első jelenet alapján megérdemelte volna, de nem az alapján hanem az egész filmes alakítása alapján kapta.
2022. jan. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megérdemelte, már az első jelenetért is.
2022. jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

már az első jelenet miatt megérdemelte volna


Nekem nem azt jelenti, hogy végül nem kapta meg, mert csak "volna". Hanem, hogy ha csak az első jelenetet látják, akkor is.

2022. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a volna tök felesleges.
2022. jan. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jelenetéért..

Vagy kicsit szebben: A kritikusok szerint már az első jelenetében nyújtott teljesítménye alapján is kiérdemelte/kiérdemli.

2022. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os válasz helyes!


A Kérdező megfogalmazásában pedig így helyes:

A kritikusok szerint már az első jelenet miatt IS megérdemelte volna a díjat. (Ebben az esetben a "volna" nem feltételes, mert azt már megelőzi az IS megerősítés, ergo már az első jelenet miatt megérdemelt volt a díj, a többi már csak ráadás volt. (Csöndes megjegyzésem, hogy ezt egy OSCAR esetében nehezen tudom elképzelni.)

2022. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!