Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Emberek többsége kézírása...

Emberek többsége kézírása olvashatatlan szerintem! Vagy csak én nem nagyon tudom kiolvasni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 20. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokak írását én sem tudom , még a sajátom sem néha, mikor gyorsan kell írnom , és örülök, ha utol érem magam. Plusz néha remeg a kezem, szóval :D De ha van időm igényesen írni, akkor szépen olvasható. Manapság már nem nagyon írnak az emberek kézzel, egyetem óta én is max post-iteket írok, nagyon mást nem. Úgyhogy sokat változott a kézírásom is. Szerintem ez is ok lehet … de pl nagymamám fiatalkori írását alig tudom kiolvasni, vagy régi iratokat.
2022. máj. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én megmondtam bent a kollégáimnak, hogyha tudom hogy más is olvasni fogja akkor kizárólag nagy nyomtatott betűvel írok. Átvették ezt a szokásom. Inkább kérdezz vissza, az a biztos. :)
2022. máj. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BringaManó ***** válasza:
100%

Nyilván ennyiből nem lehet válaszolni a kérdésedre.

Attól függ, hogy milyen kézírásokat olvasol, mikkel találkozol, amiből ezt a "többséget" leszűrted.


Egyrészt valóban megy ki a "divatból" a kézírás (vö. #1), úgyhogy az újabbak (a "kortárs" kézírások) biztos nem olyan szépek átlagban (mert sokkal kevesebbet gyakorolja ezt a szerzője).

De függhet attól is, hogy kiknek van szánva, amit olvasol: ha eleve azért írja valaki, hogy mások elolvassák, akkor nyilván szebben próbál írni, mint ha saját magának "firkant" (jegyzetel) valamit.

Pl. kézzel készített kiírás a faliújságra, régi anyakönyvi bejegyzések, levelek, stb. (Pl. tipikus "határeset", amit az orvos ír a papírra a patikusnak, ez ugyebár legendásan olvashatatlan – de a patikusok legendásan jól el tudják olvasni... ;-)

Az sem mindegy, hogy kinek a kézírásáról van szó: gyerek/felnőtt, mi a foglalkozása, mennyire gyakorlott ilyesmiben...

Az sem mindegy, hogy milyen korszakból van, mert régen voltak mindenféle cirkalmas megoldások, akár olyasmik is, amik ma már egyáltalán nincsenek divatban, pl. a "z" alsó része, ld.: [link] vagy ez is mind "z": [link] (Azt hiszem, hogy ez a magyarban nem annyira volt divatban – de nem is mondta senki, hogy a magyar nyelvről beszélünk... :-D Vö. angol wiki: [link] , illetve ebben a német levélben is ilyen "mélyre ható" "z" betűk vannak: [link] )


Szóval mi az, amit ennyire nem sikerül elolvasni?... :-)

2022. máj. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A mai napra a "kézírás", mint olyan, már elvesztette jellegét azért, mert nem vagyunk rákényszerülve a kézírásra. Kiment a divatból. Mindenki a telefonján, vagy bármi más elektronikus eszközén kommunikál az éppen aktuális partnerével az aktuális témában. A szépírás kiment a divatból, iskolai dolgozatoknál olyan osztályzat, hogy "Külalak", nem létező.

Ne csodálkozz azon, hogy nem tudod mások kézírását elolvasni. Annak is örülni kell, ha valaki az elektronikai eszközei használatával értelmesen ki tudja fejezni a gondolatait!

2022. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!