Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mikor tudtátok meg, hogy az...

Mikor tudtátok meg, hogy az "akkumlátor" valójában akkumulátor?

Figyelt kérdés

Mikor és hány évesek voltatok akkor? Tanár elmagyarázta?


Nekem/nekünk nem és én idén, kb. 3 hónapja tudtam meg és 20 leszek lassan.



2022. jún. 23. 19:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

Csak elhangzott fizikaórán, vagy benne van a könyvben leírva, nem? :O


Én sokat néztem apámat autóbütykölés közben, aki ráadásul mérnök volt, úgyhogy mindig is jól tudtam. Mázli.

2022. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Én soha nem mondtam akkumlátort.
2022. jún. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Fizika és technika tankönyv, autó használati utasítása, telefon használati utasítása, bármilyen holmi használati utasítása, ami akkumulátorral megy?! Soha nem olvastad ezt a szót? Még a fülhallgatók is akksiról mennek, az elektromos rollerekről és autókról szóló cikkekben, fórumbegyejzésekben, facebook izékben milliárdszor le van írva ez a szó. Hogy sikerült elkerülni?
2022. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Nekem még középiskolás koromban mondta az egyik osztálytársam, hogy az nem akkumulátor, hanem akkumlátor. Egy pillanatra lefagytam: tényleg én tudtam rosszul tizenvalahány éven keresztül? Aztán elkezdtünk vitatkozni, és persze rövid időn belül kiderült az igazság.
2022. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is kb gimiben jött a felismerés, olvasni meg soha nem olvasok betűről betűre (előbb ismertem a szót, minthogy olvastam volna).


Igazából én sosem hallottam senkit sem úgy kiejteni, hogy akkumUlátor, de ugyanígy vagyok a higIénia szóval, az is csak higénia az élő beszédben.

2022. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Nagyjából 13 évesen.
2022. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
#5, én az igeIglenesennel vagyok így. Másfél évtizeden át russzul tudtam.
2022. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Miután 12 évesen már egytranzisztoros rádiókat forrasztottam össze, és háttérként a korabeli ismeretterjesztő folyóiratokat és könyveket olvastam villamosságról, hát pont ez sosem volt probléma.
2022. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Beszarás - a GY.K. hanem volna, ki kellene találni!


Én gimnazista koromban (a 90-es évek kellős közepén) tudatosítottam a témát, addig rosszul használtam én is ezt a kifejezést. A nagy felismerésnek még a helyére is emlékszem! Úgy úgy esett meg a dolog, hogy unottan bámultam a villamos ablakából egy mozi bejárata fölötti hirdetőtáblát - mely éppen az új csehországi filmet hirdette, melynek a címe "Akkumulátor".


Éppen két hete néztem meg először ezt az alkotást, hála az on-line ingyen filmezés lehetőségének. A film egy akkoriban nagyon trendinek számító ezo-baromság kategória, de az üzenete elég egyértelmű - a TV "energiaelszívó" veszélyeiről szól. Hol volt akkor még az Internet...

2022. jún. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

#9 P.S.

Ahogy Sárkánybébi felhozta - a "higénia" szóval is sokáig megvolt nálam az említett tévedés!

2022. jún. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!