Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kis vagy nagy betűvel írandó...

Kis vagy nagy betűvel írandó az hogy spanyolban/Spanyolban? (Spanyolországban rövidítéseként írva)

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 21:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Egyik forma sem helyes. Spanyolországban, Spanyolo.-ban vagy a spanyoloknál.
2022. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Így van, a spanyolban az a nyelvi primitívség egyik csúcspontja, ahhoz már ne állítsunk formai szabályozást.
2022. dec. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
De ha már mindenképp írásba szeretnénk foglalni, akkor inkább Spanyolban, mint spanyolban, mert még a végén azt hiszik, hogy spanyolban (=spanyol emberben) voltál.
2022. dec. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 BringaManó ***** válasza:
30%

A "nem helyes"-t nem értem: ha mondanak ilyet a magyar anyanyevűek – márpedig mondanak –, akkor hogy lehet nem helyes? :-o


Én is a Spanyolban-ra szavazok, de nem a #3-as által említett félreérthetőség miatt (ugyanis szerintem ilyen félreérthetőség – a kontextus miatt – szinte kizárt), hanem mert ez az ország neveként, mondhatni "beceneveként" szerepel, márpedig a Pista is nagybetű, nemcsak az István. :-)

2022. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

1, 2

Görögben, Olaszban, Spanyolban, Törökben, Magyarban, stb ezek szerintem használt kifejezések a helyhatározásra is.

(És nyelvi meghatározására is, de most nem az szerepel a kérdésben.)


Akkor a spanyol földön, spanyol honban is helytelen kifejezések szerintetek?

2022. dec. 19. 13:56
 6/21 BringaManó ***** válasza:
100%
Nyilván nem... De miért következne ez a fentiekből?
2022. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6

Az egyes konkrétan leírta, hogy szerinte mi szabályos, és ezek nem voltak benne.



Az első 3 válaszoló gondolom Szabolcsban sem volt (#3 nem Szabolcs nevű emberben), esetleg csak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

2022. dec. 19. 14:10
 8/21 BringaManó ***** válasza:

"egyes konkrétan leírta":

Oké... Valóban írt dolgokat, de nem hiszem, hogy taxatív felsorolásnak szánta, inkáb exemplifikatív lehetett. :-)


Ez a szabolcsos példa kissé mellé ment, mert az nem melléknév magában, hanem tulnév, úgyhogy nem hasonlítanám ahhoz, kissé alma-körte... (szabolcsi alma vs. spanyol körte :-)

Egyszerűen nekik fáj az új, a más, a fiatalos, mert "régen minden jobb volt".


Amúgy néha nekem is fáj, mert régen "tényleg" minden jobb volt... :-D De azért ezzel a öregségi fogyatékommal ritkán büszkélkedem... :-) [mai nyelven: büszkélkedeK :-( ]

2022. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

4


Azt is mondják a magyarok hogy "vót" meg "mink", attól még nem helyes. Meg a puszcsi sem az.

2022. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 BringaManó ***** válasza:
63%

Miért ne lenne helyes ilyet mondani? :-o

Ki mondta ezt? Vagy hol olvastál ilyet?


(Hogy helyesen van-e írva, az más tészta, arra vannak szabályok, így az írásmódot illetően lehet beszélni helyes/helytelenről – de olyan nyelvi előírásról nem tudok, hogy mit szabad magyarul mondani, és mit nem...)

2022. dec. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!