Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért ír annyi ember a neten...

Miért ír annyi ember a neten visszafele ékezetet?

Figyelt kérdés
Tudjátok amikor ú helyett ù-t ír. stb. Miért van ez? Titeket zavar?

2023. máj. 6. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg náluk nagy a szél, és elfújja...
2023. máj. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Mert mobilon választanod kell, az elsődleges szempont hogy hosszú ékezet legyen, az hogy merre dől szerintem az emberek 99%-nak mindegy.
2023. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja így már értem. De azért általános iskolás tananyag, hogy balról jobbra dőlnek az ékezetek a magyar nyelvben. És olyan embereknél is megfigyeltem facebookon akik egyébként nem hülyék.
2023. máj. 6. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
MErt a legtöbb mobilban a visszafelé dőlő előbb van mint a "magyar". Régen pl. hosszú ő helyett kalapos o-t írtak sok helyen. Igénytelenség.
2023. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem pl alapból angol nyelvű volt a billentyűzet, hiába állítottam be a magyart is, az angol maradt az alapértelmezett.

Külön törölnöm kellett a listából az angolt, hogy előre csússzon a magyar.

Az angol csak annyiban különbözik. Hogy az y és a z fel van cserélve, és a hosszú nyomásra a fordìtott èkezetet adja elsőként.

2023. máj. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem igénytelenség, hanem technikai analfabétizmus.
2023. máj. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!