Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek 80%-a nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 11. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem több.
2008. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is több és elég szomorú, mert ez alap lenne. A legdurvább, hogy egyetemet vagy főiskolát végzett embereknek sem megy...
2008. jan. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
85%
Az a tapasztalatom nekem is, hogy az emberek többsége nem tud helyesen írni, ám azért bízom benne, hogy 80%-nál kevesebb a helytelenül írók aránya.
2008. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Hogy a kérdésre is válaszoljak, manapság már keveset olvasnak, írnak az emberek. Akik rég kikerültek az iskolából, azért, akik pedig most iskolások, most kerültek ki, azok pedig fiatalok, akiket mostanában számtalan más dolog köt le a könyveken kívül.

Aki pedig nem olvas, önkéntelenül is elfelejti mi hogy helyes.

Aki pedig olvas, de netet, azzal az a baj, hogy pont olyan emberek által leírt dolgokat olvassa el, akik az előbb említett okok miatt már elfelejtették az iskolában megtanult helyesírást.

2008. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Èn mindig is rossz helyesíró voltam, egyszer´üen nincs hallásom hozzá, nem érzem mikor kell dupla vagy hosszú betüt írni. Csak az maradt meg bennem amit a suliban belém vertek. Sokat olvasok de még soha nem tünt fel pl"jé ezt így írják". plussz két nyelven beszélek és írok, olvasok, na ott se megy a helyesírás. rengeteget bajlódom vele, de a netnek hála van sztaki és társai.

A volt férjem csak szakumnkás és könyvet sem olvasott sokat, de nagyon szépen és helyesen írt.

Szerintem ez hallás kérdése, én a nyelvekhez is hülye vagyok ha nem éltem /élnék az adott nyelvterületen soha nem tudtam volna suliban megtanulni. De van olyan angoltanár ismer´ösöm aki frissen végzett és gyönyör´üen beszéli és soha az iskolán kívül nem használta, tanulta a nyelvet. Jó adottsága van hozzá.

Szerintem nem kell elitélni azt aki nem tud helyesen írni (ok egy keveset meg is lehet tanulni), ez olyan amikor a suliban énekelnem kellett és az egészosztály rajtam röhögött. Ha nincs hallásom akkor nincs.

2008. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Többek közt az oktatással is hiba van, az iskolában megtanítják a helyesírási szabályokat, de nem gyakorolják a helyesírást eleget, mert a legtöbb iskolában sietnek a tananyaggal, hogy lehessen villogni, hogy már ezt is megtanulták, meg azt is. Maga az írás-olvasás tanítása sem a legjobb, ezért manapság nem sokan szeretnek olvasni, pedig az sokat javítana a helyesíráson. És persze mivel ez ennyire elterjedt, már nem is számít cikinek nem helyesen írni, hiszen a nyelvi igénytelenség manapság szinte divattá vált.
2008. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

az előző hozzászólüval nem értek egyet, ugyanis nem azért sietnek a tananyaggal mert villogni akarnak, hanem azért mert sok felesleges dolgot is meg kell tanítani, ami miatt nincs idő a fontos dolgokra. Sajnos ez van manapság:(( De azzal egyetértek, hogy a sok olvasás segíthet. Amúgy nem kell szépirodalmat olvasni akármit lehet, pl a gyerekek, fiatalok többsége szívesen elolvassa a Harry Pottert(ami nem túl rövid), de mondjuk soha nem venne a kezébe egy vereseskötetet.

A helyesírásért tenni is kell, én ha nem vagyok valamiben biztos akkor megnézem, hogy hogyan kell írni így is lehet tanulni..

2008. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Egszerű: mert nehéz, annyira, hogy még egy magyartanár sem tud tökéletesen helyesen írni. Nézd meg a kínai írást! Az még nehezebb, és még hosszabb idő alatt sajátítják el a ... kínaiak.
2008. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tény, hogy nehéz. Viszont nézz szét csak ezen a honlapon. Olyan szarvashibák vannak, amik nem abból erednek, hogy a magyar nyelv nehéz...inkább tényleg csak lustaság.
2008. febr. 4. 09:31
 10/15 anonim válasza:
100%

Igaz. Személy szerint rühellem, ha valaki nem ír helyesen - persze bárki hibázhat, de látszik, hogy mi elírás és mi nem az. No meg sajnos alapvető hibákat ejtenek!

A szomorú tapasztalatom az előzőeken kívül még az, hogy a középkorú és idősebb egyetemet végzettek körében is sok a "rossz-helyesíró" (így hívják, nem?), csak kevesebben vannak.

Pl. a múlt héten éjjel felriadtam és nem tudtam elaludni, mert rájöttem és bántott, hogy egy üzenetben egy szót rosszul írtam. Valószínűleg az illető észre sem vette, mégis bánt, hogy mit gondol rólam.


Szerintem főleg az igénytelenség az oka: egyre inkább csak a külsőségekre adnak az emberek. - Sőt, azon belül is a legkülső dolgokra, elnézve a "plázázókat": jól néznek ki, de ha mosolyognak rád, gyakran rosszak a fogaik. Isten őrizz, hogy az írásukat lássam!

2008. márc. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!