Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » SzerBusz, vagy szerVusz? Mi a...

SzerBusz, vagy szerVusz? Mi a helyes?

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 11:51
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
91%

,,Szerintem a szervusz volt előbb, és az influenza szezon idején bedugult orral a szervusz szerbusznak tudták kimondani...azon a télen ez elterjedt :D "


Ez sem szerb humor XXXDDD

2016. dec. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

Ez a színtiszta igazság.


Mind a kettő helyes. A magyar értelmező szótárban is mind a kettő szerepel. Az eredeti hivatalos köszönés a szervusz. A népies változata a szerbusz. A hangzás hasonulásból alakult ki a b-s változat, sokan a v ejtést b ennek hallották, sokan ezt is gondolták helyesnek, s így is mondták sokan, s így aztán elfogadott lett a b-s változat is.


hozzáfűzés


Nagynéném egyszer azt mondta, mi b-vel mondjuk, az osztrákok ők mondják v-vel, bár szerintem ők is mondhatják mindkettővel, ahogy mi is mondhatjuk mindkettővel.


Horvátul szerepel ez a forma is Servus meg ez is Serbus a Wikipédia szerint, de amúgy az egy olyan hülye enciklopédia, annyi hülye ember, annyi hülyeséget ír ide-oda benne, s az értékesebb felhasználókat meg feszt bántják, én nagyon is utálom a Wikit, máshol is utána nézek a dolgoknak.

2019. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!