Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Csak engem irritál az ad szó...

Csak engem irritál az ad szó „azt adom”, „adom”, „adja” formában való használata a valóditól eltérő jelentéssel? (Tapasztalataim szerint olyasmi jelentéssel bírhat, hogy az jó, tetszik. )

Figyelt kérdés
Nagyon idegesítő, és egyre elterjedtebb. Rosszabb, mint a tök, mert végül is annak lehet alapja. Ez pedig egy szó jelentésének a megerőszakolása. Esetleg adhat valaki valakinek valamit valamikor.
2011. máj. 4. 20:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Enegem is irritál. Dehát nem lehet semmi tenni ellene. A nép szava dönt úgy is.
2011. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam erről soha :-O Elég igénytelennek tűnik. Nekem az jutott eszembe, hogy németül úgy mondják, ha valami van, hogy "es gibt etw."...
2011. máj. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak téged irritál, habár én nem találkozom ezzel a formával gyakran, pedig 18 éves vagyok, és lenne rá lehetőségem.


Ennél már csak a "tesózás" idegesít jobban. Nem értem, miért kell az amerikai gettóban élő négerektől elvenni ezt a szlenget? Nagyon tud idegesíteni, ha valaki mondja, hogy "csá tess" vagy "oké tesó".

2011. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
9%

Nem adom ezt a kérdést . :D

Szerintem nem idegesítő. Fogd be a füled. ;DDD

2011. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 szamóca. ***** válasza:
13%
minden ember akkora, amekkora dolog felidegesíti, én ezt adom ;))
2011. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
100%
kva idegesítö viszont nem értem mi baj a tesózás
2011. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%
Idegesítő lenne...de pár éve nem használja már senki...most a tesózás a menő...:D xD
2011. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
13%
ezt adom, engem is idegesít.
2011. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy inkább most kezd elterjedni. Értelmetlen.
2011. máj. 4. 21:38
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A szleng meg az átvitt értelmű szavak minding is így működtek: új, látszólag tök értelmetlen jelentés egy régi szóhoz. Aztán egy kis részük fixálódik, a nagy rszük kikopik. Szóval várj 5 évet, és már senki se fogja "azt adni".
2011. máj. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!