Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Számodra fontos, hogy itt...

Számodra fontos, hogy itt helyesen írnak-e az emberek?

Figyelt kérdés

Épp az imént lettem le*esze,hogy milyen szégyen,hogy magyar létemre nem tudok helyesen írni.

Az igazat megvalla régen nagyon jó voltam ebben,sok könyvet olvastam és rögzültek a szavak.Mostanra,hogy már jó pár éve nem tanulok,hanem gyakorlaton vagyok és dolgozom,eléggé kizökkentem.

Én személy szerint nem érzem szégyennek,ígyis megértik amit közölni szeretnék.

Természetesen ha a helyzet megkívánja én is odafigyelek,ha kell leírom többször melyik változat a helyes,de itt nem tartom fontosnak.

Úgy érzem kerek az életem anélkül,hogy tökéletes helyesíró lennék.Van egy csodás párom,remek barátaim,nemsokára egy jó munkám.Nem érzem kevesebbnek magam mint az,aki mindent helyesen ír.

Biztosan Ő sem tökéletes mindenben.

Ez az én nézőpontom,Ti mit gondoltok róla?

Nem számít ha más véleményen vagytok,csak arra kérlek,hogy normális hangnemben írjátok meg:)


2011. aug. 31. 18:12
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
24%
szánalmasnak tartom, ha beleköt valaki a másik helyesírásába.
2011. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a saját anyanyelvet tisztelni kell, legalább azzal, hogy a lehető legjobb tudásod szerint próbálj meg helyesen írni!
2011. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
88%
A legnagyobb hülyeségnek tartom, hogy ma már a magyar érettségin nem lehet megbukni helyesírásból! Nulla helyesírással érettségit kapnak a fiatalok.
2011. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim válasza:
95%

Engem speciel két esetben zavar nagyon a rossz helyesírás. Ha valaki nagyban veri a mellét, hogy micsoda magyar, meg hogy szégyen, ha valaki nem tudja fejből az összes királyunk uralkodásának főbb dátumait, ehhez képest nem tud egy normális magyar mondatot összerakni, pedig ha annyira fontosnak tartja a nemzeti értékeket, akkor ez lenne a minimum.

A másik az, mikor elvárja a kérdező, hogy komoly, értelmes emberként kezeljük, mégsem tudja normálisan megfogalmazni a baját, nem tud értelmesen, érthetően reagálni az érkezett válaszokra.

2011. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
85%

Fontos. A helyesírás a nyelvi igényességünket mutatja. Aki erre nem ügyel, az körülbelül olyan, mint aki felveszi a koszos vagy szakadt ruhát az utcára. Igénytelen.

Másrészről szerintem nem elég, ha az alapvető ösztöneinket kielégítjük, szükség van ennél elvontabb dolgokra is, például a nyelvi igényességre.

Harmadrészt igaz, hogy a legtöbb helyesírási hibától eltekintve értelmezhető egy szöveg, de több olyan kérdéssel találkoztam már itt, amit egyszerűen nem lehetett megérteni. Azért is fontos a helyesírás, mert ha nem ügyelünk, a gyerekeink már nem fogják érteni egymás írását.

2011. aug. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim válasza:
82%
Nagyon sok egyetemista bukna meg helyesírásból, ha azt is osztályoznák. Kicsit irritáló, ha valaki nem tud helyesen írni, de nem a világ vége. Az miatt még nem kötöttem bele senkibe.
2011. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim válasza:
82%
Nekem fontos, de emiatt nem nézem le azokat akik nem művelik magas fokon, de azért elgondolkodom rajtuk időnként, hogy miért írnak le bizonyos szavak tipikus hibákkal, és vajon ők mit gondolnak arról, hogy ha azt a szót helyesen leírva látják, vajon ők meg pont azt gondolják, hogy az a helytelen írásmód?! Pl. Tőlle vagy eggyszer...stb
2011. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim válasza:
90%
Nézd, itt, ahol senki nem látja a bájos kis pofikádat, aszerint ítélnek meg az emberek, hogy hogyan írsz. Ha téged nem zavar, hogy hülyének néznek, akkor lelked rajta, úgy írsz ahogy akarsz.
2011. aug. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
84%
Ha az ember magyar, nem külhoni, nem él messze, hanem itthon van, itt él, tisztelje meg a többi embert is azzal, hogy odafigyel a helyesírására. Engem zavar, mivel nem ismerjük egymást, nekem az első benyomásom a kérdezőről/válaszolóról a helyesírása, fogalmazása, és a problémája alapján fog kialakulni.
2011. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
85%

Én az alapműveltség részének tartom, hogy valaki tudjon helyesen írni. Elképesztőnek tartom ,hogy mennyien nem tudnak még alapszinten sem helyesen írni. Nem ítélem el őket, csak nem értem,miért nem tartják fontosnak, hiszen rossz helyesírással, rossz szövegértelmezéssel, stb. még egy normális önéletrajzot sem lehet összeállítani, hogy lehet így idegen nyelvet elsajátítani, hogy lehet így egy hivatalos levelet megírni, hogy tudja így továbbképezni magát bármiben is, stb.

A helyesírás és a folyékony olvasás mindennek az alapja! Az biztos, hogy még érettségit sem adnak anélkül! Szerintem kb. harminc-negyven éve mindenki jobban tudott helyesen írni, nem értem, mi történt az utóbbi időkben!

2011. aug. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!