Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A zárójel írásjel?

A zárójel írásjel?

Figyelt kérdés
A nyelvtani definíció mit mond?

2007. júl. 20. 13:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magyar helyesírás szabályai 239.szakasz. Írásjele közé tartozik a zárójel is.
2007. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, írásjel.
2007. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Írásjel, de több változata is van a perjeles, és a szögletes is. (Ezeket akkor szokás használni, ha egy zárójeles hosszabb megjegyzésen belül [amennyiben ez indokolt] újabb zárójeles alárendelést kívánunk alkalmazni.)
2007. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
(zárójelen belül >>ilyen jelet<< szoktak, nem?)
2010. febr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Nem, az « » az idézőjelet helyettesíti. Vagy annak egy fajtája, nem tudom biztosan. Mindenesetre a szerepe ugyanaz.


A zárójelnek a fenti válaszokban leírt használatához hasonlóan (zárójel a másik zárójelen belül)én így használom, tehát idézőjel egy másik idézeten belül.


Egy édes példán megvilágítva:


"Azzal a szöveggel tudnak az idegeimre menni, hogy a mai fiatalok hogy el vannak kényeztetve. Mikor rákezdik, hogy « Én a te korodban...», annak akkor aztán se vége, se hossza."


Az idézet Marcello D'Orta: Ha nem volna nagyapám, ki kellene találni c. könyvéből való.

2011. júl. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!