Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Idézetem megfelel a 2012....

Idézetem megfelel a 2012. január 26-án érvényes helyesírásszabályoknak? (Cakumpakk ahogy van)

Figyelt kérdés

„Egy évbe minden egyes ember a Földön fejenként kb. 12 000 Ft-ot költ illegális kábítószerre.*


és


2012. január 26-ig „minden 3 ember”**** a Földön bőven megvett már 1 pakkot.*



*[Föld lakosai ma: 7 milliárd fő (kb. 7 018 000 000 fő).**

Idei illegális kábítószerek kiadása világszerte: 6 037 350 000 000 Ft (6,037 szer 10 a 12.-en, kb. 6 billió, Tera).*** (Ez kb. 27 500 000 000 dollár, azaz 2,75 szór 10 a 10.-en.)**+***

1 Forint kb. 0,0045549 Dollár.**+***

A kettőből kijön*** h. fejenként 860 Ft/fő-t költöttünk idén eddig illegális kábítószerre a Földön. Ez 3-szor egyenlő 2580 Ft-tal. 365nap szorozva (860ft/26nap)***-ral**** egyenlő kb. 12 000 Ft/fő.

7 018 000 000 fő osztva 2000 Ft-tal = 35 090 000 fő/forint.

Ha egy pakk 2000 Ft****, és ha mindenki füvet venne „illegális kábítószerre” szó alatt, akkor évi 6 gramm/fő fogyna a világon. (365 szorozva (860/26)) osztva 2000-rel egyenlő kb. 6,0-val.)

(És azt tudtad h. a látnokok zsályáját korábban idős sámánok használták szellemi világuk megértéséhez, jósláshoz, régi dolgok előkerítésére, de most be akarják tiltani, mer már a fiatalok, szórakoznak vele, pedig az orvostudomány fejfájásra, gyulladásra, és hasmenésre (orvosi zsályáként) adta?)


***Számítás matematikából (szoroztam, osztottam, becsültem), **forrás Googleből**** (melynek statisztikája alapján az „Illegális ká” karakter-összetételt keresve, látjuk hogy leggyakoribban keresett az „illegális kábítószerek listája”), ****helyesírás/gondolkodás egyéni. (Office-om***** szerint 15 helyesírási hibám van, sztem.**** 2 lehetséges (A „Gúgülös” / „Guglis” probléma) (Tollbamondáskor a „szöllő” vagy „szőlő”? Hol nézzek utána, h. nem pont tegnap újította vissza az, aki ezt felügyeli? Vagy ha a tanár nem hangsúlyozza a vesszőt, akkor úgy lenne helyes, h. egyet se teszek, mer ezt diktálta. Ezért lettem tollbamondásból 1es, nyelvtanból 5-ös. Az „asztal” egyértelmű szó? (Lásd: Windows.) Vagy „szók” és „szavak”. És a névszók mérnem névszavak? Vagy mind kettő jó?) Tudás és logika kérdése.) *****Office Word 2003 (11.5604.5606) Egyéb kérdés? – ******Ez az egész mér? –Csak gyakoroltam a matematikát, a problémamegoldó-képességet, logikát és a helyesírást. Gyakorlás meg a tudás anyja.])******”



2012. jan. 26. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Tökjó, hogy számolod a füvet, de szívni nem kéne...
2012. jan. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Természetesen igazad van,és egy lángelme vagy.Komolyan mondom.
2012. jan. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Szinte semmi nincs a szövegedben,ami megfelelne a helyesírási szabályoknak! Még sokat kell gyakorolnod,hogy helyesen tudj írni!
2012. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Ez mi ez az rengeteg *** * * ******? Én kur.vára nem értem mit akarsz mondani. Egyébként:

Egy évbe minden egyes HELYETT évbeN

minden 3 ember HELYETT minden 3. ember

"ha mindenki füvet venne „illegális kábítószerre” szó alatt" ennek a mondatnak nincs értelme, itt valami ragozás hibádzik, nem tudom, mit akartál vele.

És azt tudtad h. a látnokok zsályáját HELYETT És azt tudta, hogy...

mer már a fiatalok HELYETT mert már a fiatalok


Tovább nincs kedvem keresni, tele van hibával!

2012. jan. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!