Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem tudnak egyesek...

Miért nem tudnak egyesek helyesen írni? Pl. : mennyek, muszály, lessz, utánna, montam, tutta stb. Elkeserítő, szerintem ez nagy szégyen!

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 11:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen igazad van, ez szégyen, sőt sokszor én érzem rosszul magam az ilyen emberek miatt. Véleményem szerint a helyzet csak rosszabb lesz. Hogy miért van ez? Úgy gondolom ezért a szülők és a tanárok felelősek, a szülők nem érnek rá eleget foglalkozni a gyerekükkel, a suliban meg nincs elég idő arra, hogy mindent megtanítsanak, nem bírnak a gyerekekkel, akikben így nem alakul ki az igény arra, hogy megtanuljanak helyesen írni, szépen beszélni és olvasni. Pedig ők egyszer felnőttek lesznek. Ha pedig egy felnőtt nem tud helyesen írni, az teljesen kiábrándító, hová jártak ők iskola helyett? Ha valakinek rendesen megtanították, hogy a gólyát ly-nal írják, az nem felejti el 30,40 vagy 50 éves korára sem!
2009. jún. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is elkeserítő. Egy-két helyesírási hiba még becsúszhat, elvégre emberek vagyunk, de amiket az oldalakon látok, az szomorú. Nem csak itt, mindenhol. Betűkihagyás oké. De ilyen, hogy a gólyát pontos "j"-vel írni? Pff... :S Szomorú, hogy ez van. :(
2009. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
A muszály annyira elterjedt, hogy hamarosan hivatalosan is elfogadottá válhat.
2009. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy tudnak csak épp nem akarnak mert kényelmesebb nekik, vagy nem tudnak mert nem tanultak meg:) Nincs "éreccségiük":D Ezek a példák amiket írtál még nem is annyira elszomorítóak, engem inkább az egyelőre és egyenlőre összekeverése zavar:s vagy mondjuk helység és helyiség összecserélése, nem mindegy...
2009. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ma volt ilyen helyesírási felmérés. Szerencsére én vagyok az egyik legjobb helyesíró az osztályban (7.) szóval egész könnyen ment. Volt olyan feladat, hogy a megadott szavakat írd felszólító módba. Pl.: szépül - szépülj. Mikor kész lettem ránéztem barátnőm (padtársam) lapjára: megy - menny. Ugye a menj lett volna a helyes. Ott röhögtem szegényen fél órát... sose fogom megérteni hogy lehet vki ilyen hülye..XXD
2009. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a legrosszabb: "naon", nagyon helyett. wááááá Gusztustalan.
2009. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
a "naon" nem helyesirási hiba, hanem szleng, amit én se kedvelek túlzottan, de megértem, ha valaki használja. ellentétben ugye a "muszállyal"...
2009. jún. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez is, mint sok más társadalmi háttér függő. Függ az iskolázottságtól és attól, hogy valaki mennyire igényes megával szemben.
2009. jún. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek veled, nagyon elkeserítő, teljesen tükrözi, az adott ember értelmi szintjét...

a legjobb amikor egy ilyen rendkívül értelmes ember, ilyen helyesírással elkezdi osztani az észt, és engem lehülyézni, mert önállóan képes vagyok gondolkodni, melynek eredménye, hogy nem hangoztatom a butaságokat, amit ő...

2009. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

egyértelmúen az iskola a felelős.( Nem egyértelműen a pedagógus )Az első két osztályból nem szabadna addig továbbengedni a gyereket,ha nem tud helyesen írni és úgy olvasni,hogy értse is a szöveget.Nem mindenféle csodálatos tanterv szerint kellene oktatni,azt tegyék a magasabb osztályokban,hanem az alapokat kellene lerakni.Aki egyszer megtanult helyesen írni,az nem ír másképpen.És ez nem is iskolázattság kérdése,Ismertem olyan 6 elemit végzett nénit,aki helyesen írt,mert megtanították rá,pedig csak háziasszony volt.,és elég ritkán fogott tollat a kezébe.

Az értelmetlen rövidítések pedig bosszantóak.

2009. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!