Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes írásmód? A...

Melyik a helyes írásmód? A Lufthansa az American Airlines-al együtt A Lufthansa az American Airlines-szal együtt

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 09:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Utóbbi. Airlines-szal.
2012. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Airlines-szal. Mindig a legutolsó kiejtett mássalhangó szerint ragozunk és azt kell kiírni.
2012. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Így van, mivel a rag nem -al, hanem -val, amiben a 'v' hasonult az utolsó (kiejtett) mássalhangzóhoz.
2012. ápr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 27. 10:02
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy írnám, hogy Airlines-zal, de lehet, hogy tévedek. Tudom indokolni, ha kívácsiak vagytok rá.
2012. ápr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

# 2-es tudja jól a szabályt, csak anoglul tudhat viszonylag keveset, mert az "airlines" szóban az utolsó kiejtett mássalhangzó nem "sz" hanem "z". Ugyanis úgy ejtjük, hogy "erlájnz".


Így én Besenyő Pista Bácsi verziójára szavazok.

2012. ápr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%
Kedves #6-os. Biztosíthatlak róla, hogy az angolommal egyáltalán nincs baj. Középfokú nyelvvizsga megvan belőle, most csinálom a gazdasági angolt. Emellett nap, mint nap használom. Azért egyet elárulhatnál ... a többes szám jelét, az "-s" a végén mióta ejtik "-z"-nek? Mármint hivatalosan, és nem a szlenget számítva.
2012. ápr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Az airlines szó már kb. 50 éve egy önálló főnév, nem a többesszám jele az "s". Az AA-ban pláne nem, mivel ez meg egy tulajdonnév.

Ezt félelmetes középfokú nyelvvizsgával és napi használat mellett tudnod kéne, mert ha egy angolnak azt mondod, hogy "erlájnsz" akkor hülyének fog nézni vagy azt hiszi pösze vagy....


A helyes kiejtése "erlájnz".


Ha nekem nem hiszel (pedig megérné, hidd el...) akkor :


[link]

Klikk a kis hangszóró ikonra vagy bármilyen hangosszótárba tessék meghallgatni.


És csókoltatom az angoltanárodat.

2012. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%

Közben amúgy eszembe jutott a többesszám jeléről:


hogy is ejted ki azt, hogy "hands", "clothes", "boxes", stb.


Azért remélem nem "sz"-el...

2012. ápr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én már vagy tízszer meghallgattam itt:


[link]


És nekem tisztán hallatszik az sz hang; akár szándékosan ejti úgy, akár nem, bár ez utóbbi tűnik valószínűbbnek.

A hangok ejtésének normál helye szerint ugyanis nagyon nehéz kiejteni a j+n+z hangokat egymás után, így a z inkább átcsúszik az sz helyére... Vagy nem lehet, hogy ez egy fonémavariáns?

2012. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!