Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írjuk római számmal a...

Hogyan írjuk római számmal a 4000-ret?

Figyelt kérdés
Már kerestem Googlen, de azt írja: MMMM ... de ilyen nem lehet, mivel csak 3x szerepelhet a betű (pl.: VIII.)

2012. szept. 10. 20:27
1 2
 1/15 gelazso ***** válasza:

Egy vonal a szám felett megszorozza a számot ezerrel:


[link]

2012. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor így? :

__

IV

2012. szept. 10. 20:30
 3/15 Shai-Hulud ***** válasza:
67%

A "RÓMAI SZÁM ÉS DÁTUM KONVERTÁLÓ" szerint MMMM.

[link]

Jobb oldalon ki is tudod próbálni.


Pedro

2012. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az első által linkelt útmutató azt írja, hogy a 4000 feletti számoknál van a felső vonalas, a 4000-nél nem nagyobb számoknál a hagyományos írásmód, tehát mindkét módszer szerint MMMM a jó válasz.

( Más kérdés, hogy a 2. által linkelt oldal 4000 felett sem használja a vonalat. Egyébként, nem tudom, melyik a helyes.)

2012. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
* Mindkét módszer alatt az 1. és 2. válaszoló által linkelt megoldást értem.*
2012. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

a római számoknak nincs és sosem volt egyértelműen szabályozott írásmódja. a VIIII is létezett a IX mellett (óra számlapokon időnként lehet vele találkozni), csakúgy, mint a IM a CMXCIX mellett. még a római korban sem volt mindennapos a használatuk, leginkább kereskedők használták őket, akik pedig igyekeztek egy-egy számot a lehető legbonyolultabban leírni, hogy minél nehezebb legyen meghamisítani azt.

technikailag sokezres, milliós számok szinte sosem kerültek elő, vagy ha igen, akkor beváltották őket. ha mégis le kellett írni egy ilyet, akkor csináltak valami öszvér megoldást. pl. a felülvonalazást. azt használhatod. de arra azért készülj fel, hogy sokan nem fogják érteni.

2012. szept. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Magyarul „4000-et”-nek írjuk.
2012. szept. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#6: Ez nagyon érdekes, hol lehetne erről többet olvasni?
2012. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

egy része a német wikiben benne van. (bár ott az IM tiltottként van jelölve), de ha nem értesz németül is érdemes végigtekerni már csak emiatt a táblázat miatt is: [link]

más részét valami történelemmel foglalkozó cikkben olvastam vagy 15 évvel ezelőtt (talán a Rubiconban, de nem biztos)

2012. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én úgy írnám, hogy MV, ahol a V felett vonal van, és így az ötezret jelenti. Az XL, CD mintájára.
2012. szept. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!