Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » -Jankónak mondják, hogy János...

-Jankónak mondják, hogy János is értsen belőle! -Ha jöttök, lesztek, ha hoztok, esztek. -Van itt minden, mint szegény helyen. -Láttam én már karón varjút. -Azt se tudja, fiú-e vayg lány. -Azt hallottam felőle, semmi se lesz belőle. Mit jelentenek?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 13:17
 1/8 tetris ***** válasza:
86%

Van itt minden, mint szegény helyen. Vagyis: Jóformán semmi sincs azon a helyen.

Láttam én már karón varjút. Vagyis: Láttam én már sok-sok furcsaságot az életben, már meg se lepődöm semmin.

Azt se tudja, fiú-e, vagy lány. Vagyis: Annyira össze van zavarodva az illető, hogy már a nemében sem biztos.

Jankónak mondják, hogy János is értsen belőle. Vagyis: a kisgyereknek úgy magyaráznak, hogy felnőttként is tudja ezt a dolgot. (Például: Verekedni nem szabad. Ezt felnőttkorban sem árt, ha tudja.)

Azt hallottam felőle, semmi sem lesz belőle. Vagyis. Az hírlik, hogy elmarad, elhalasztják, megszűnik, nem valósul meg, stb.

2012. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó jelentése pontosabban:


Olyan tervre, vagy akaratra szoktuk mondani, ami a magunkéval ellenkezik, vagy képtelennek látszik előttünk.

[link]

2012. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jankónak mondják, hogy János is értsen belőle.: Nem az, amit Tetris mond. Úgy magyarázol el valamit egy gyereknek (vagy valakinek) JÓÓÓ HANGOSAN, hogy a közelben levő felnőtt (akit voltaképp ki akarsz oktatni, mert szerinted hülye volt) hallja és tudja, hogy neki szól.

Teljesen életbeli példa. Két nagybajuszú férfi egy bizonyos rendezvényen úgy gondolta, hogy az én körszakállam nem elég férfias. Annyi vér nem volt a pucájukban, hogy ezt megmondják, de ha mögém kerültek, valahogy mindig hangosan megbeszélték, hogy a vágott bajusznál még a sima arc is férfiasabb.

2012. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jöttök, lesztek, ha hoztok, esztek.: Pont ahogy olvasod. Olyan meghívás, ami nem terjed ki étkezésre. Örülök, ha átjöttök, de hozzatok kaját, ha enni akartok.
2012. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 GISMOE válasza:
Nah, én ugyan ezeket kaptam házinak XD Köszi, már írom is be :D
2013. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekünk is pont ugyanez a házi :D
2013. nov. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Köszi, nekem is ez a házim. :D
2014. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Erményi Gábor válasza:
Apáczai kiadó nyelvtan könyv
2014. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!