Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Grafológiai Tesztszöveget hol...

Grafológiai Tesztszöveget hol lehet találni?

Figyelt kérdés

Kifejezetten olyan, lehetőleg rövid (10 mondat alatti, vagy 200-250 karakter alatti) szöveget szeretnék, amiből az illető írásképe, a betűtípusa, a betűösszekapcsolási technikája, stb. jól elemezhető, illetve archiválható (tehát használható, mint az illetőről készült íráskép-"adatbázis").

Lehet ilyeneket elérni az interneten? Illetve hol?



2012. dec. 19. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindent meg lehet találni, vagy legalábbis majdnem mindent, csak keresni kellene.


[link]

2012. dec. 20. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt a szöveget én is megtaláltam, - ugye első 15 találatból kb. 5 külön-külön példánya ennek - ,jó sok oldal már lecopyzta, annak ellenére hogy gyanúm szerint csak a szöveg témája érinti a grafológiát, egyébként meg nem tudományosan szerkesztett szöveg - így pl. sem az ö, ü, vagy ű betűt, sem az angol abc maradék betűit, illetve a kétkarakteres mássalhangzók (ny, ty, gy, stb.) sem tartalmazza, és a kompaktságot sem találtam benne szvsz.


Gyanúm szerint az oldal a grafológiai vizsgálat folyamatára központosít, nem pedig a fenti kérdés megoldására.


Viszont mivel amikor feltettem a kérdést, kissé sürgető volt már az ügy, két óra között szakítottam egy kis időt a dologra és megírtam egyet, igaz ez sem tökéletes, főleg nem a szöveg fogalmi tartalmait nézve, de itt nem is az a cél.

Az első leteszteli az abc mind a 44 betűjének az írásképét, illetve a fontosabb/gyakoribb betűkötéseket 40 szóban - amennyire legalábbis próbálkoztam, nem állítom hogy 100%-ig helyes, a második pedig a nagy kezdőbetűk írásának vizsgálatára költöttem, de az csak az angolban is meglevő latin betűket öleli fel, a magyar ékezetekeseket már nem:



Íráskép-vizsgálat útján tudjuk elemzés mögé vonni a személy manuális betűtípusát. Ezen felül önkép ismeretét is kinyerhetjük, ellenőrizhetjük grafológiai tesztekkel, cifra jellemzőink, gyengeségeink dzsungelébe halovány gyertyaként belátást nyerhetünk. New York nyelvészei, így Quaestor Xyzal sok ilyen csavaros nyelvtörőt készített, melyekkel edzhetjük írásformáinkat.


Szavak száma : 40

Betűk száma : 285

|

--------------------------------------------------------------------------------+

|

Ann can call all of us,

Or at least the famous ones

By Ojas & Raels,

The two perfect dialers:


Gad, Ed, Rad - the rapper trio,

The musician, Pablo, and his singer, Quito;

Sam & Vartan, who do the mastering,

But still helps Wayne to enjoy phoning.

She knows too Naya and Xia,

By the trully jewish Yazida;

Tala, Ursa, her rabbi's daughter,

And both Cai & Tai, the friends of her.


Mac and Jack used to

Phone her a lot,

But the true prolix

Was always Kate and Dermot.

And last but not least, Ann

Can talk with Ian and Bryan,

And she remembers Haid too,

Who are real masters of tatoo.


Words : 111

Letters : 438

2012. dec. 21. 12:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Most nem igazán értem mit akarsz azaz az igazság, de ha valaki olyat keressel, akit ki tudsz elemezni, akkor én szívesen beszkennelek neked valamit :D
2013. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentező.


A kérdés igazából az volt, hogy hol találok olyan, nyelvileg tömör, de azért valamilyen szinten értelmes - ez utóbbi, mármint a tartalmi értelmesség, úgy gondoltam magától érthetődő - magyar szöveget, ami a személy kézírásában előforduló lehető legtöbb karakter (így az ABC betűi, illetve a leggyakoribb kötések) vonásbeli sajátosságait felfedi, és azoknak grafológiai vizsgálatát hivatott megalapozni.


Azóta az eredeti ok, amiért belefogtam egy ilyen megírásába (amit mellékeltem is) már nem aktuális, illetve valójában még nem használtam élesben a mellékelt saját tesztet - más hasonlót azóta sem találtam -, viszont a felvetésed érdekelne, és ha hajlandó lennél alanyként megírni (értelemszerűen a saját kézírásoddal) a kommentben megírt példadarabokat, nagyon megköszönném!

2013. jan. 23. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!