Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tudtok ilyet mondani?

Tudtok ilyet mondani?

Figyelt kérdés
Olyan mondat kell amiben van állitmány, időhatározó, helyhatározó, számhatározó, módhatározó, állapothatározó és tárgy. Kérlek segítsetek.

2013. jan. 13. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Segítenek a mondatrészek kérdései. Ezekre válaszolj egy-egy szabadon választott szóval; ezeket írd le magadnak sorban, egymás után:

A: Ki? / Mi?

Á: Mit csinál? / Mi történik?

T: Mit?

Hi: Mikor?

Hh: Hol?

Hsz: Mennyi?

Hm: Hogyan? Milyen módon?

Há: Milyen állapotban?


A leírt 8 szóból összeállíthatod a mondatot, csak a szórendet kell megfelelően megválasztanod.


Sok sikert. :)

2013. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 torrent.neked ***** válasza:
100%

Berta Wooster írt tegnapelőtt itt először – gyorsan, bár eltévesztve – választ.*


(Az eredeti sorrendet megtartottam, rád bízom, hogy értelmesre faragd... :-)


"Eltévesztve", mert a számhatározó kérdése: hányszor/hányadszor. (A mennyi a minőségjelzőé.)


Üdv:

BM

(B.eleköt M.indenbe)


* Tegyétek el emlékbe, ilyen béna-suta-ügyefogyott mondatot – remélem – ritkán láttok tőlem. :-)

2013. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 torrent.neked ***** válasza:
100%
...akarommondani mennyiségjelzőé... :-) :-/
2013. jan. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Jogos a javítás, tényleg elkapkodtam. Elnézést kérek érte.


Neked meg szerencséd, BM, hogy - bár némi késéssel, de - javítottad magad, különben én tettem volna. :P

2013. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 torrent.neked ***** válasza:

Ahh, azt a szégyent nem éltem volna túl!... ;-)


(Amúgy itt javíthatsz bármikor – még engem is!! ;-) –, de hogy a tudomány rovatban (csimpánz) miért kellett nyt.náciskodni, azt nemtom (OK, Süsü kezdte, persze. – Hát komolyan mondom, mint az oviban!!!... :-))

2013. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"de hogy a tudomány rovatban (csimpánz) miért kellett nyt.náciskodni, azt nemtom"


Igaz ami igaz, nekem is viszketett a tenyerem majomemberéknél. És nemcsak a debil kérdés feltevése, hanem a módja miatt is!


Na, én meg itt nem tudtam visszatartani magamat, a kérdéa nektek is tetszeni fog!


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__38..

2013. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*kérdés
2013. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

"Ahh, azt a szégyent nem éltem volna túl!... ;-) "


Jaj, dehogynem... Te sem vagy kifejezetten az a Betoji Nyúlbéla. :D


"Amúgy itt javíthatsz bármikor – még engem is!! ;-) "


Köszi az "engedélyt", nem mintha szükségem lenne rá. :P

De örömmel tapasztaltam, hogy hála Istennek / szerencsére a "tuskó visszap.fázós" típus sem vagy. :)


"de hogy a tudomány rovatban (csimpánz) miért kellett nyt.náciskodni, azt nemtom (OK, Süsü kezdte, persze. – Hát komolyan mondom, mint az oviban!!!... :-)) "


1. Mert nytnácziskodni jóóóó. :D

2. Mert ez kategóriától független. A helyesírás az helyesírás mindig és mindenhol. Caesar non supra grammaticos.

3. Mert van egy bizonyos szint, ami mellett már nem lehet szó nélkül elmenni.

Megjegyzem, az a kérdező szerintem minden eddigi negatív rekordot megdöntött a "4 mondat = 48 szó --> 30+ hiba" eredményével. Meg kellene nézni a Guiness-rekordok könyvét, hátha bekerülne...

4. Süsüt (azaz 2xSüt) én is Süsünek hívom magamban. :D

Az teljesen mindegy, hogy ő kezdte-e vagy sem; én magamtól is el tudom kezdeni ám, és nem fogom másra... :P

De vitán felül könnyebb máshoz csatlakozni, mint elkezdeni. ;)


@ Julianna:


Nem tetszik a kérdés, az ilyen b.nkóktól tudok a falra mászni, mint a kérdező is. Az ilyeneknek néha elég erősen be szoktam ám szólni, nem fogom vissza magam...

Itt aztán nem zavarna, ha valaki a sárga földig lehordaná a kérdezőt. :D

Azt nem tudom, hogy azok a nagyon leoltós júzerek miért nem találják meg az ilyen kérdéseket, akik sokszor indokolatlanul is sértegetnek másokat... :O

2013. jan. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!