Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért raknak a tinilányok...

Miért raknak a tinilányok notóriusan szóközt a vesszők (vagy egyéb írásjelek) elé, ahelyett, hogy utánuk raknának?

Figyelt kérdés
word lvl-1

2013. jan. 27. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem csak a tini lányok ,hanem más ok is.

Miért Írnak? igy ki kérd ést? Nem tudom. Jelen voltam egy olyan fórumon, ahol egyfajta beteg emberek társalognak egymással. Fiataltól idősig, tanulatlantól diplomásig mindenféle ember alkotja az állandó társaságot. A helyesírásuk annyira rossz, hogy nehezebb megfejteni a „kódot”, mint magát a kérdést megválaszolni.

Én nagyon-nagyon boldog lennék, ha csak az írásjelekkel lenne baj.

2013. jan. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
72%

Amikor mégy kisiskolás voltam, elsőben kaptunk egy kockás (tudom, négyzethálós) füzetet. A hátlapján ott volt a szórzótábla: 1×1=1, 1×2=2, és így tovább.

Tollal (érsd: tollszár, tinta, később töltőtoll) szépen egyenként, szabályosan megformálva írtuk a betűket. Golyóstól már volt, de azzal sem lassan, sem szépen írni nem lehet. Olvasni a Zengő ábácét olvastuk. Felsőbb osztályokban Jókait, Gárdonyit, Móriczot, Shakespeare-t olvastuk. Sajnos, akkor a fészbúk nem volt feltalálva és még hülye telefont is csak minden tizedik utcában láttál, ha volt egyáltalán.

Ha már akkor is lett volna minden kütyü, akkor már legfeljebb valami ciripelésféle jönne ki belőlünk, mert beszélni is elfelejtettünk volna mára.

2013. jan. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Igen. És a szorzótáblát is megtanultuk, de úgy, hogy én még most is jobban tudom, mint az egyetemista fiam.

Igaz, mi nem is vittünk matek órára számológépet.

2013. jan. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
85%

Boldog lennék, ha a szóköz a vessző környékén egyáltalán valahol jelen lenne, illetve ha lenne egyáltalán vessző. Vagy ha a ",,,,,,,,,," helyett egyszerűen három pontot használnának. Vagy ha puszcsy, szercsy, barci helyett lekvárt, perecet és/vagy lóherét használnának.


És hogy miért? Az kizárt dolog, mer' nemtudom. :-)))

2013. jan. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Mert (ebben is) hanyagok, trehányok (és nem csak a tinilányok).

Bár ez lenne a legnagyobb probléma az ifjú titánok írásával.


A vessző helyénél kicsit súlyosabbnak érzem, hogy jó részük képes leírni egy 4-5 mondatból álló bekezdést (mint szerinte "bővített" mondatot) úgy, hogy egy darab írásjelet nem tesz ki. Tudjuk, "A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem", de amit szabad Jupiternek...


Persze, ha az ember esetleg szóvá teszi (ahogy esetleg a "mien", "ien", "külömbség", "pája", "felyem", stb. torzszülötteket is), akkor még nekik áll feljebb. Egó van, tudás nincs.


Lehet, hogy én is azért vagyok "érzékeny" ezekre a nyelvi hanyagságokra, nyegleségekre, mert a második hozzászólóhoz hasonlóan nekem is kötelező volt még általános iskolában a töltőtoll? Nem hiszem. Ha az "ifjú titánok" (de)generációja így töri kerékbe az anyanyelvünket, mit művelnek az alapműveltséghez tartozó többi területen?

(Költői volt a kérdés, elég megnézni "csúcsidőben" a gyakit...)

2013. jan. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
78%

Ha jól emlékszem, talán az indexen írta valaki pár évvel ezelőtt:

"Ha Kazinczy ma kezdene nyelvújításba, akkor nem tollat használna, hanem korbácsot és lőfegyvert."

Akkor "csak" humorosnak tűnt. Mára lassan szükségszerűnek.

2013. jan. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ha az "ifjú titánok" (de)generációja így töri kerékbe az anyanyelvünket, mit művelnek az alapműveltséghez tartozó többi területen?"


Nagyon tetszett ez a mondat:)

2013. jan. 28. 11:50
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Én mégis amondó volnék, hogy a példamutatás (hátha tényleg nem tudják) és a rászorítás (érezze rosszul magát tőle) elegye hatásos lehet. Az arány egyénenként változó, de ha mindig elmegyünk a helytelen mellett, a végén magunk is megszokjuk. Hát én inkább nem szokom (még kevésbé szököm!).
2013. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

Lol, a második válasznak (mármint a "régi szép idők" stílusú kliségyűjteménynek) mi köze a témához? :D


Azért, mert nem tudnak és/vagy nem is akarnak rendesen írni. Örülj, hogy egyáltalán kiteszik az írásjeleket, a legtöbben még azt sem.

2013. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Engem igazábólaz zavar ha a pont illetve vessző utánnem hagynak szóközt. Pl: Katival voltam sütizni.Jó volt. Nekem ezt nagyon egybe folyik!
2013. jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!