Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi az a szószerkezet?

Mi az a szószerkezet?

Figyelt kérdés

#szószerkezett
2013. máj. 25. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
2013. máj. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zoldszeder válasza:
6%
Az egy veszélyes állat! Általános ismérve, hogy a szájában hordja a szőrét, és 10-es IQ alatti agyakra vadászik. A Gyakorikérdésekre jár csemegézni, engem is állandóan megtámad.
2013. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Ha a 10 alatti IQ-júkat szereti és a gyakorikérdésekre jár, akkor szerintem már rég halálra zabálta magát.
2013. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zoldszeder válasza:
6%
Sajnos a Szörnyusz Nagyranövusz családba tartozik, minél többet eszik, annál nagyobb lesz, ergo végtelen a kapacitása. Szép is lenne, ha ilyen egyszerű lenne a megoldás...
2013. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Akkor még jobb, szerintem hasznos egy állat ez nagyon.
2013. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Szószerkezet:Két szóból álló szerkezet melynek tagjai közt nyelvtani,logikai kapcsolat húzódik.:)
2013. máj. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
A szószerkezet (Szintagma) legalább két, nem viszonyszói értékű szónak nyelvtanilag megformált, bizonyos általános viszonyt is kifejező, a szónál nagyobb alkalmi egysége. (Nyelvtani fogalomtár)
2013. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!