Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A "Ki korán kel aranyat lel"...

A "Ki korán kel aranyat lel" közmondásnak mi a jelentése?

Figyelt kérdés
2013. okt. 17. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél rest; mielőbb tedd meg, amit meg kell tenni; ne húzd az időt.
2013. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha sokat lustálkodsz, semmire nem mégy. Aki serény, sokra viszi.
2013. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Aki korán kel, az több mindent el tud végezni, mint aki délig vakarja a hasát, ezért több lesz a termény, a pénz stb. stb. Láds, a hangya és a tücsök története.

Megjegyzésként még annyi, hogy évek óta korán kelek, arany meg sehol, bár állítólag a pénz mögött van aranyfedezet.

2013. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Az angolban is van hasonló: The early bird gets/catches the worm; azaz a korai madár kapja el/meg a kukacot.

Továbbfejlesztett változat:

[link]

:D

2013. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindnyájatoknak.

3-as válaszoló valójában te vagy az aki úgy válaszolt a kérdésemre, ahogyan reméltem, hogy válaszolni fognak, de ezt nem tudhattátok. :)

Igazság szerint azért kérdeztem, mert gimiben irodalom órán ismételjük a fabulákat és a tz-ben volt, egy olyan kérdés, hogy "mely közmondással tudnád kifejezni a hangya és a tücsök történetének tanulságát?". Én ezt írtam, akkor szerintetek jó?

2013. okt. 18. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Én most bizonytalan vagyok. Mert ha nagyon akarom, rá lehet ezt is húzni, de vannak ennél megfelelőbb közmondások is:

Ki mint vet, úgy arat.

Ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát.


Hát, majd meglátjuk... :)

2013. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos, kiderült már?

Írd meg, légy szíves, ha lesz "eredmény". :)

2013. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kiderült és nem fogadta el a tanár, amit nagyon furcsállottam, mivel mindenki szerint jó volt, akitől megkérdeztem a környezetemben.... Azt mondta, hogy valami olyat várt volna, hogy "Aki nem dolgozik, ne is egyék". De olyanokat is elfogadott, "hogy lusta, mint a lajhár", "szorgos mint a hangya"....

Pedig közmondást kért! Jó, hogy az irodalom tanárunk nincs tisztában a fogalmakkal....

2013. okt. 25. 19:31
 9/10 anonim válasza:
Minél előbb végezd el a feladatodat!
2015. máj. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 majgomboc86 válasza:
Próbáld ki és megtudod!
2019. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!