Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Basedow-kór helyes kiejtése?

Basedow-kór helyes kiejtése?

Figyelt kérdés

Gyermekem angolos Basedow kiejtése miatt kapott 3-ast biológiából.Igaza volt a tanárnak?

Csak egy kiejtés miatt adott rosszabb osztályzatot?



#Basedow-kór #Baszedow?
2014. jan. 21. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Mondja legközelebb golyvának. Erős a gyanúm, hogy nem egészen így történt a dolog. Esetleg a tanár nem szereti az affektáló, anglomán nebulókat. Egy német tudós nevét a gyerek miért akarja magyar iskolában, magyar nyelven oktatott biológiaórán angolosan ejteni?

Johann Bernhard Basedow (ejtsd: joháán bernárd bázedov) Hamburgban született.

2014. jan. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem affektáló,és 5-ös tanuló,lehet nem figyelt az órán,vagy természetesnek vette hogy úgy kell kiejteni!Egyébként meg nem csinálunk problémát a hármasból hogy hazudozni kelljen a gyereknek,csak azért mégis kíváncsiak vagyunk hogy valóban nem megfelelő e volt a kiejtése?
2014. jan. 21. 12:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én idős vagyok, gyermekem sajnos nincs. Amiket így hallok az oktatásról, semmin nem lepődök meg. Ha tényleg ezért rontotta le az osztályzatot, az elég szomorú. elég lett volna kiigazítani, esetleg egy mellékmondatban utálhatott megemlíteni a német származást.

Nem a gyerek hibája (csak) a minden angol szemlélet, olyan nagyon nem lepődöm meg a dolgon. (Ne is vedd a szívedre az előző megjegyzésem!)

2014. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg német az illető, csak nem Johann Bernhard, hanem Karl Adolph von Basedow, és nem Hamburgban, hanem Dessauban született.


[link]


Szóval [kárl adolf fon bázedov].


Nem hiszem, hogy egy kiejtés miatt rosszabb osztályzatot kéne adni… Esetleg magyarórán a [vörösmarti] helyett a [vörösmarty]-ért. De hogy igaza volt-e a tanárnak, azt innen soha az életbe nem fogjuk tudni megmondani.

2014. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem kell a tanarat hibáztatni, nyilván nem csak emiatt kapott hármast szegény gyerek, hanem tárgyi tudás híján volt. A hormonrendszer nem egy egyszerű téma. Egyébként is miért nem a tanárral beszéli meg ezeket, kedves Anyatigris? :D
2014. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A tanár az olyan személy akit legjobb elkerülni.A otthoni problémáit elviszi az iskolába és a gyerekeken tölti ki.Ennyit a tanárról.Az utóbbi esetben is valami hasonló dolog lehetett.Egyébként az egész osztály fel volt háborodva a 3-as osztályzaton.

De mint írtam nem csinálunk belőle problémát,csak kíváncsi voltam hogy ha valóban csak a kiejtés volt a probléma vajon ez már ok e a közepes osztályzatra?

2014. jan. 22. 19:37
 7/11 mustafa33 ***** válasza:
Azért ha nem is helyes a tanár ítélete, ez az általános angolmánia valóban túlzás. Már a tv-ben is hallottam az őszövetségi neveket angolosan ejteni ☺.
2014. jan. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem angol mánia,de ne mondja senki hogy ha valaki nem tudja pontosan hogy kell ejteni akkor nem angol kiejtéssel fogja mondani!
2014. jan. 30. 16:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért kellene angol kiejtéssel mondani? Nem értem.
2014. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bevallom, mikor megláttam, először én is angolosan olvastam magamban, hiszen a „base” az egy értelmes angol szó, és a „dow” is nyugodtan lehetett volna angol, aztán rákerestem Wikipédián, hogy tényleg mi van. Szerintem is sokan angolosnak gondolnák első ránézésre, de hogy mindenki annak gondolná, azt egy picit túlzásnak érzem.


(((Azt szabad megkérdeznem amúgy, hogy mi a baj a 01-21 12:48-as hozzászólással?)))

2014. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!