Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha valaki rossz helxesírással...

Ha valaki rossz helxesírással ír meg egy kérdést, vagy zavar ahogy rövidít. Hogyan illik erre figylemeztetni?

Figyelt kérdés

Nem lehetne valahogy a magxartalan rövidítési formákat kiküszöbölni? Hogy pl. ott ahol az édes anyanyelvünk nem használ x-t ne használjunk rövíditésképp? hogyan óvjuk meg nyelvünket a csökevénytől?

Én sem vagyok tökéletes helyesíró és szoktam elütni dolgokat néha vagy gyakran attól függ mennyire sietetk a gépeléssel. Lényeg a rossz helyesírás sokszor (v. soxor, ez egy nem szeretem rövidítés) szemetszúr és jó lenne felhíni az illetők figylemét ilyesmikre is.


2008. júl. 18. 14:30
 1/7 A kérdező kommentje:

bocsánat helyesírással

Nekem is sikerült elütnöm már az elején.

2008. júl. 18. 14:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én is nehezen állom meg h.ne írjak be ilyenkor,de hagyd rá,általában csak sértődés lesz belőle,mégha a szándékaid jók,akkor is....sajnos tényleg csökevényesedik a nyelv,de mondhatni ez természetes folyamat.ha tényleg helyesírási hibáról van szó(a soxor esetén ugye nem ez a helyzet)akkor esetleg a válaszod mellé leírhatod a helyes alakot,de csak ha érdemben válaszolsz a feltett kérdésre,különben azt mondják miért piszkálódsz...
2008. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem hiába figyelmeztetsz itt valakit, csak kötekedésnek veszik úgyis. De egyébként a Firefoxban van helyesírás ellenőrző, ajánlom neked is, mert kissé sok lett a hiba a kérdésedben. :D
2008. júl. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Véleményem szerint a nyelv azért van, hogy minket szolgáljon és nem fordítva. Ha annyira zavar, akkor szólj az illetőnek, de szerintem nem igazán kéne mondjuk egy baráti beszélgetésben pont ilyen apróságokon fennakadni, mégiscsak az embernek van a legnagyobb beszédközpontja az állatvilágban, hadd dolgozzanak azok az idegsejtek...
2008. júl. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem baráti beszélgetés az ami itt folyik. Egyszerű eszmecsere írásban. S amit elbír a beszélt nyelv nem biztos, hogy elbírja az írott is. Engem ez zavar. Mert egyébként tökmindegy,hogy a leszt egy vagy két esszel mondja valaki.
2008. júl. 21. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Azonnal pattogni kezd az illető.
2008. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Őszintén, de kedvesen, bár még így is nagyon könnyen megsértődnek.
2009. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!