Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Lenne egy kérdésem a 11. ,...

Lenne egy kérdésem a 11. , illetve a 12. helyesírási szótárral kapcsolatban. Szerintetek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nem rég olvastam, hogy 2015. szept. 1-jén jelenik meg a 12. helyesírási szabályzat, azonban 2016. szept. 1-jéig mind a 11., mind a 12. szabályzat érvényben van. Szerintetek a 2015-2016-os tanév helyesírási versenyei( ált. isk.: Simonyi, középsuli: Implom pl.) melyik szabályzat szerint fognak zajlani? Vagy talán ezeken a versenyeken is el fogják fogadni mindkét szabályzat szerinti írásmódot? Válaszaitokat előre is köszönöm! :D

#helyesírás.szabályzatok.verseny
2015. jún. 26. 18:16
 1/4 BringaManó ***** válasza:

Azt gondolom, hogy el fogják fogadni, mert el kell fogadniuk.

(A versenykiírásban bizonyára feltüntetik majd, hogy melyik szerint történik az értékelés, de arra tippelek, hogy – az MTA-nak engedelmeskedve – azt fogják írni, hogy mindkettő elfogadható.)

2015. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. jún. 26. 22:35
 3/4 anonim válasza:
Sziasztok, a világ legőrültebb Simonyi-versenyzője vagyok. A Simonyi hivatalos oldalán és a [link] oldalon (utóbbi az enyém, az infót a hivatalos oldalról szedtem) az van, hogy olyat nem tesznek a versenyanyagba, ami a két kiadásban eltér. Köszönöm a válaszolási lehetőséget. :)
2015. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BringaManó ***** válasza:

Azért ha biztosra akar menni az ember, akkor legjobb, ha a szerencsetollával megy, csak így garantálható, hogy tényleg nem lesz több-helyesválaszos kérdés.


(;-)

2015. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!