Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Jösztök vagy jöttök?

Jösztök vagy jöttök?

Figyelt kérdés
Esztek vagy ettek? Isztok vagy ittok?
2010. márc. 10. 14:31
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
18%
B@zd meg. Jöttök a buliba? Esztek valamit? Vagy isztok? olyan, hogy jösztök csak a legnagyobb parasztok szótárában van. Az ettek az többes szám harmadik személy, múlt, ittok meg nem létezik.
2010. márc. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
63%

"ittok meg nem létezik."


A múlt idő


Ittam

Ittál

Ivott


Ittunk

Ittatok

Ittak

2010. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
93%

"olyan, hogy jösztök csak a legnagyobb parasztok szótárában van"


Nana, ezalapján leparasztozni valakit elég csúnya dolog. Tudom, nem konkrét személyről volt szó, de ez csak egy tájszólás. Mindenhol van valamilyen. Ja, nem.. Pesten nincs.. legalábbis a pestiek szerint. ;)

2010. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
83%

én úgy ismerem, hogy gyüsztök. szemléltető példamondat:

gyüsztök a csűrbe, megkőne trokározni a baromjószágot"

2010. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
86%

esztek, isztok, jöttök

mert a szótő: eszik, iszik, jön

2010. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
90%
Hja, rohadt sültparasztok. Nélkülük is csak kitalálnánk valamit kenyér helyet... Pesti tahóállatja.
2010. márc. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
42%
15.24 -es te tulajdonképp milyen alapon idézed az előtted lévő hozzászólást? Úgy csinálsz mintha kijavítanád... pedig nem azt tetted, mert nem mindegy, hogy ittak vagy ittok. Olyan, hogy ITTOK tényleg nem létezik. Ezen nincs mit idézgetni / okoskodni. Az első hozzászólás után általában a többi fórumozó csak teleszemeteli a topikot.
2010. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalosan jöttök, de sok helyen használják a jösztök kifejezést élő szóban. Írásban inkább kerüld, ha nem akarod, hogy beléd kössenek!

Tehát, jöttök.

Ti most esztek. Az ettek T/3 múlt alakja. Olyanról, hogy ittok, még nem hallottam.

2010. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim válasza:
94%
Én jösztök-nek mondom, pedig nem vagyok paraszt! :)
2010. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ahol én laktam eddig, ott jösztök volt, de ahol most lakom, mindig rámszólnak, hogy jöttök.
2010. márc. 12. 08:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!