Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért használja minden ismerős...

Miért használja minden ismerősöm helytelenül az "egyelőre" szót úgy, hogy "egyenlőre"?

Figyelt kérdés
Az egyelőre ("most még", "jelenleg") tudtommal nem azonos azzal, hogy egyenlőre (pl. "egyenlőre jött ki a matekpélda").
2008. szept. 9. 10:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
6%
Ez jó kérdés... Én helyesírásból nagyon jó vagyok de én is úgy írom "egyenlőre"
2008. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
93%
Azért,mert az általános iskolában ezen a nyelvtan órán inkább a padra firkálgattak.És te tudod jól,úgy van,ahogy írtad a két szó jelentése.
2008. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

szerintem azért, mert ha kiejted az, hogy egyelőre, akkor az az érzése az embernek, hogy valami nem gömbölyű. nincs lezárva az eleje, az "egye" olyan befejezetlenül hat.

sokkal kényelmesebb kiejteni a egyenlőre szót.


Ráadásul az általad használt/értelmezett egyenlőre nem is járatos. Szerintem senki nem mondja, hogy egyenlőre állnak, hanem inkább egálban vannak, egyenlőre meg pláne nem jön ki matekpélda.


Szóval, ha nem tudja, hogy az egyenlőre mást jelent, akkor azt fogja írni a rosszabbul hangzó egyelőre helyett.

2008. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én általános iskolás voltam, a fejünkbe verték a nyelvtani szabályokat, és a rendhagyó szavak írásmódját. Persze, ez már régen volt:) Szerintem manapság nem fordítanak elég figyelmet a magyar nyelv tanítására. Angolul, németül stb. tanulnak a diákok, amikor még a magyar sem megy jól...
2008. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
úgy helyes,ahogy mondod...egyelőre nem várható időjárásváltozás,egyenlőre vágtam az almát...
2008. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Érdekes (vagy inkább siralmas?), hogy alig ismerek embert, akinek jó a helyesírása. Pedig nem lett volna olyan nagy kunszt, ha odafigyel az órán...
2008. szept. 10. 08:47
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerencsére én ezt rendesen írom :) pedig elég volt egyszer 2 percre odafigyelni az egyik nyelvtan órán. Mégis sikerült megjegyeznem.

Engem a muszáj-muszály készít még ki. Pontos j-vel kell írni!

2008. dec. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, ez a másik, ami engem is kiakaszt. na meg az, hogy "lécci", "léci" stb. Mintha nem tudnák, milyen szavakból ered. Vagy tényleg nem tudják? :D
2008. dec. 19. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Á, sokat képzelsz. Szerintem azt se tudják, hogy ezek szavak... sokan úgy mondják szók :DD

Szörnyű, hogy egyes szavakat hogy írnak. Pl. velem helyett vellem. Meg akor, hoggy, menem kel(l). Több nem jut most eszembe szerencsére.

Azért oda kéne figyelni nyelvtan órán, attól még lehet "menő" az ember :P

2008. dec. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. :D Vagy tellyessen igazad van, eggyet értek. :) Végül is, a beszédben nem láccik a hejesírás...
2008. dec. 20. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!