Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Kötőjellel vagy anélül? Sosem...

Kötőjellel vagy anélül? Sosem tudom, hogy idegen városok pl. amerikai városok írása esetén kell -e kötőjel, hogy én -e írom rosszul vagy csak nem ismeri fel a Word és azért pirosítja ki.

Figyelt kérdés

Bocs, hogy ilyen primitíven fogalmazom meg a kérdést, de nagyjából ez a helyzet...

pl. San Francisoban, vagy San Francisco-ban


2015. nov. 25. 15:12
1 2
 1/11 anonim válasza:

"Hivatalosan" kotojellel van

de mar sokan irjak egybe ...szerintem mind2 helyes

2015. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2015. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul nem "San Franciscoban", hanem "San Franciscóban"
2015. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BringaManó ***** válasza:

"szerintem mind2 helyes"


Ez nem "szerintem" kérdése: ezen a "pályán" (vagyis a Helyesírás topikban) az akadémiai szabályzat (és a kieg. irodalom) alapján "játszunk". Ennek mentén születnek a válaszok, és remélhetőleg a kérdezők is ebben az "dimenzióban" teszik fel a kérdéseiket. :-)


Szerintem. :-)

2015. nov. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
1.vagyok:D elnezest ,de ez meg mindig csak egy gyakori kerdesek es elmondtam ,amit tudok
2015. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 BringaManó ***** válasza:
100%

Hát jó, jó, értem én... (illetve nem jó) – de ráadásul még a "hivatalos"-ban is tévedtél: ahogy már írták, helyesen ("hivatalosan") San Franciscóban.

(Vö. AkH.12. 215–217.)


Hát most akkor mit csináljunk veled? A magam részéről megpróbálom tolerálni a véleményedet. :-) Végül is, ennyi jár, hiszen az enyémmel is sokan így tesznek... :-)

2015. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BringaManó ***** válasza:

ja, és itt olvasható:

[link]

2015. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

:DDDD oke elnezesedet kerem ,de azert tudd h ez meg mindig csak a gyakorikerdesek.hu

Itt nem fogsz olyan ertelmisegivel talalkozni,mint te (tudom h en sem vagyok az:( )

Es ezt egyaltalan ne vedd sertesnek,mert tenyleg szep ,hogy te ezt mind tudod

2015. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BringaManó ***** válasza:
100%

Ó, ugyan, semmi gond, és nincs itt semmi extrém értelmiségieskedés, ez csak a Helyesírás kategória, a hozzám hasonló perverzek helye. :-)

Sejtésem szerint (és reményeim szerint) a többi topikban is elvárás, hogy az ottani helyi "játékszabályok" alapján, a lehető legpontosabban (vagy legalábbis ne marhaságot) válaszoljon a válaszoló – és ha valaki mégis téved, akkor remélhetőleg ott is kiigazítják a helyi "okosok".

Ha azt írja ott valaki, hogy

"A viz vegyjele H3O és egy Liter súlya 1 kg",

akkor a természettudományban a kémiatudorok azt fogják mondani, hogy nem H3O, hanem H2O, a fizikazsenik hozzáteszik, hogy nem súlya, hanem tömege, és ez rendben is van.

A viszont "Helyesírás"-ban írja valaki ugyanezt, akkor csak annyit mondok, hogy a víz hosszú í, az és elé tegyél vesszőt, a liter pedig kisbetű – a többivel semmi gondom. ;-)


Ha odaát is elkezdenék a San Franciscón szőrözni, akkor le lehetne nyelvtannácizni, de nem vagyok én olyan, inkább csak a saját kalitkámban csipogok (vagy ha máshol is, akkor csak "provokációra" :-).

2015. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Oké...szerintem nyugodj meg es esetleg kapcsolodj ki,mert mar az irasod alapjan latszik h feszult idoszakban vagy
2015. nov. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!