Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A karácsonyt miért, írja sok...

A karácsonyt miért, írja sok ember nagy kezdőbetűvel?

Figyelt kérdés

Ilyet is láttam:


Minden Ismerősömnek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok


Miért van ez benne az emberekben?



2015. dec. 25. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Fura ember lehetsz... az zavar, hogy a karácsonyt nagy K-val írják, de az fel sem tűnik, hogy amik még csak nem is tulajdonnevek, azokat is nagy kezdőbetűvel írják... Azért van benne az emberekben, mert az iskolában nem tanulták meg helyesen írni, és később se szól nekik senki, hogy helyteléenül írják.
2015. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát tényleg fura ember vagyok, ezt mondták már.


A helytelenül írás, valahogy mindig szúrta a szemem. Talán az lehet az oka, hogy nekem suliban a külalak folyton kettes volt, a helyesírás viszont ötös.

2015. dec. 25. 19:05
 3/18 anonim ***** válasza:
8%

A hangsúlyozás végett, meg egyébként is egy keresztény országban az embereknek a Karácsony egy olyan szakrális ünnep, amit nagy betűvel ildomos írni.


Magyarország pedig keresztény ország már 1 évezrede, és a jövőben is az marad.

2015. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Mert az emberek nagy része teljességgel képtelen helyesen írni.

Ez még a "kisebb" hibák között van; ennél sokkal borzasztóbbakkal is találkozom sajnos rendszeresen itt (is).

2015. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

"A hangsúlyozás végett, meg egyébként is egy keresztény országban az embereknek a Karácsony egy olyan szakrális ünnep, amit nagy betűvel ildomos írni."

Kedves Válaszoló, a helyesírás nem attól függ, hogy valaki keresztény-e, vagy sem...

A magyar helyesírás szerint az bizony karácsony, kis k-val.

2015. dec. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
Ha valaki ezen akad fenn és megszólja, az egy nagyon boldogtalan és gondokkal teli életet élhet, az ilyet sajnálom.
2015. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%

Egyszerű: tiszteletadás. Helyesírásilag hibás, de a tiszteletadás, ünnepélyesség kifejezésére bevett szokás minden szót nagy kezdőbetűvel írni. Kellemes Karácsony, Boldog Új Esztendőt, Boldog Születésnapot, stb. De pl. tiszteletteljes megszólításnál is mindent nagy kezdőbetűvel szoktak írni, pl.: Tisztelt Igazgató Úr.

Egyszerűen csak egy szokás, és nem kéne látatlanból butának titulálni ezért senkit.

2015. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Angol hatásra lehetséges.
2015. dec. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"A helytelenül írás, valahogy mindig szúrta a szemem."

Ebben az esetben nem értem hogy miért teszel folyton olyan helyekre vesszőket, ahová nem valók.

2015. dec. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
a vesszőt helyesen írtam le
2015. dec. 26. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!