Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják olykor egyesek az...

Miért írják olykor egyesek az 'én' szót /magukra utalva/ nagy kezdőbetűvel?!

Figyelt kérdés

Az természetes amikor nagy kezdőbetűvel írjuk a 'te' vagy az 'ők' szót.

Már idegesít hogy nem tudom, és hogy miért van az 'én'-re vonatkozóan.


2016. febr. 2. 21:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
88%
Egyiket sem írjuk nagy betűvel. Az angolban az I a kivétel.
2016. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 BringaManó ***** válasza:
66%
hogy mi van az ők-kel? :-o
2016. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Ha másra írjuk (Te/Téged/Neked), az lehet egy gesztus, egy udvariassági forma, vagy egy nyalizási próbálkozás. Ezt mindenki döntse el az adott szituációban!

Egyesek megszokhatták ezt és azért írják az én-t nagy betűvel, vagy csak túlzott egoizmus, nagyképűség...

2016. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
Hát ha ez a legnagyobb gondod... XD
2016. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem igazán tudom értelmezni a kérdést. A magyarban nem írjuk normál esetben egyiket sem nagybetűvel. A "te" vagy az "ők" szót sem írjuk nagy kezdőbetűvel. Max. az "Ön" szót.


"Már idegesít hogy nem tudom, és hogy miért van az 'én'-re vonatkozóan."


Akkor kérlek magyarázd már el nekem, hogy a "te" és az "ők" szóra vonatkozóan miért van így.

2016. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Nem természetes, ha a "te", "ti" vagy az "ő(K)" szavakat nagy kezdőbetűvel írod. A helyesírás szabályait tekintve ezek helytelenek, az érettségin ezek súlyos hibának is számítanak, még akkor is, ha kedveskedni akarsz valakinek.


Ezeknél a személyes névmásoknál csak akkor helyes a nagy kezdőbetű, ha a mondat ezekkel a szavakkal kezdődik.

A kérdésedet illetően az lehet a magyarázat, hogy ha többi személyes névmást "lehet", akkor azt is.

2016. febr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BringaManó ***** válasza:
74%
#6-os, tévedsz, olvasd el ezt: [link]
2016. febr. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szövegkörnyezete adja,de általában felsőbbrendűség, kivételezés vagy kiemelés.

Bezzeg Én elmosogatok.

2016. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BringaManó ***** válasza:

egy csudát (pláne nem általában).

kiemelni nem így kell.

hanem pl. ÍGY.

(vagy félkövér/dőlt/aláhúzott)

2016. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyira elterjedt az összes többi személyes névmás - amúgy röhejes - nagybetűs írásmódja, hogy rengeteg ember már azt hiszi, a magyarban az összes személyes névmást alapértelmezés szerint nagybetűvel kell írni. Egyszerűen ennyire túltoltátok a biciklit a sok kényszeres "elmész Te a rákba vazge, és vidd Magaddal Őt meg Őt is"-féle stílusborzadványotokkal.
2016. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!