Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miert tejedt el a szavak...

Miert tejedt el a szavak "becezese"?

Figyelt kérdés
Itt a Gyakori kerdesekben is folyik a sok mezes duma,peldaul:megjott a mensim pedig tabit szedek,gyuminap,fincsi stb.Szerintem hanynivalo!
2008. szept. 21. 19:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
bocs,terjedt
2008. szept. 21. 19:42
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Amiket leírtál az szerintem egyáltalán nem gáz... Ezek eddigis megvoltak. Szerintem onnan kezdődik a "hánynivaló" amikor szeretlek helyett szerit, cuki helyett cukcsit, stb mondanak...
2008. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Mert azt hiszik, hogy ettől aranyosabbak lesznek.
2008. szept. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

ezek még annyira nem vészesek. nekem a tánctanárom kezdte el, hogy akkor emeljük a "lábcsit" meg "szupcsi", na, en komolyan gondolkoztam, hogy nem fogok többé járni, mert nem viselem el.

netes szleng az ok, hogy rövidítönk (mensi például normális, minthogy kimondd, hogy menstruáció, de pl a láb-at lábcsinak becézni, na az beteg!)


Divat. Remélhetőleg hamar elmúlik!

2008. szept. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
a nyelv mindig az egyszerűségre törekszik, az ember mindig is ilyen, mindent leegyszerűsít
2008. szept. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Ezek, hogy mensi, meg cuki, még hagyján, de ez a "csi-zés" tényleg olyan, amitől az ember haja taréjba égnek áll. Szopcsi, tejcsi, kajcsi, brr... Na de az se semmi szerintem, hogy "megyek shoppingolni". :O Falcsira másziszok tőle.
2008. szept. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Ja, igen, az egyik előttem szóló is írta: szeri. Nagyon szerizlek, sőt, ceryzlek és lávingollak béjbi... :D :S Vááhhh! Előző voltam.
2008. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Nemtudom miért lettem lepontozva, de tényleg ez a mensi meg gyümi is már megvolt régen... Nekem az 54éves édesanyám is aztmondja, hogy mensi, de nem az újkelentűség miatt, hanem már fiatalkorukban is leröviditették...
2008. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van a mensi, gyümi, a tejcsi ezek régi magyar szavak. A többi az pedig idétlen hülyeség.
2008. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
hm... az egyik válaszolóval tökre egyetértek... ez a csizés borzasztó... meg hogy a barátnők ugy kommunikálnak egymással, hogy " juj, de édeske vagy sziveeem ♥♥♥ :)) nagyon szépen köszcsi, hogy írtál ilyen édi komit a gyönyöjűűűű képeim alá♥ nagyon lávollak drágám:) holnap dumcsizunk! puszcsi, lávcsiiii ♥ " na ez szánalom... wáááááááááá sok hülyeliba:P
2008. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!