Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért írják és mondják sokan...

Miért írják és mondják sokan Koreát Kóreának?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy sosem ejtették Koreát hosszú ó-val, nem is írták így.

Akkor hogy lehet, hogy sok ember így mondja és írja? Itt GYK-n is sokszor láttam már, Dél-Kórea, Észak-Kórea.



2016. máj. 10. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kiejteni talán kicsit könnyebb hosszú o-val - olyan ez, mint a szalag, a bakancs vagy a többi szó, ahol a mássalhangzó nyúlik meg, mert úgy jobb. A helyesírás pedig más téma, sokak csak addig jutnak el, hogy "ahogy mondom, úgy írom le", aztán mivel szóban sem nagy kezdőbetűk, sem írásjelek nincsenek, ezért értelmezhetetlen katyvaszt produkálnak a billentyűzettel.
2016. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb ember "Kóreának" vagy "Korreának" ejti ki, tehát az első szótag hosszú. És ezen az alapon írják is így. Az akadémiai verzió szerint Korea, de ennek legfeljebb annyi értelme van, hogy más, latin betűvel író nyelvek írásmódjával egyezzen. Bár Parist is Párizsnak írjuk (a nyelvújítás környékén nagy divat volt a fonetizálás, "Sékszpír Vilmos" és társai).
2016. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

"Úgy tudom, hogy sosem ejtették Koreát hosszú ó-val"


Mint te magad is mondod, sokan hosszú ó-val ejtik a Korea szót, szóval ez az állításod kissé megalapozatlannak tűnik...


Írni meg azért írják hosszú ó-val, mert nem tudnak helyesírni.

2016. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BringaManó ***** válasza:

#3: Elsőre én sem értettem, de rájöttem, segítek neked is:

a kérdésben a "mondják" ("mondják sokan", "sok ember így mondja") az emberekre vonatkozik,

az "ejtik" ("sosem ejtették") pedig arra utal, hogy "hivatalosan" hogyan kéne.

Legalábbis én így értelmezem. (Függetlenül attól, hogy "hivatalosan" nem "kell" sehogy: a magyar helyesírásnak vannak szabályai, de a "magyar helyesbeszédről" nem szól ilyen könyv, azt mindenki a családból, a környezetéből, az iskolából stb. szedegeti össze, így mindenkinek a beszéde más, és mégis helyes. :-)

2017. jan. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!