Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy kell szabályosan új...

Hogy kell szabályosan új bekezdést kezdeni a Word-ben?

Figyelt kérdés
tehát nem szóközzel vagy tab-bel
2016. júl. 27. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát új bekezdést nem tudom hogy tudsz szóközzel vagy tabbel kezdeni. Enterrel kell.
2016. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, amikor bennebb kezdődik a sor...
2016. júl. 27. 22:17
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Vagy a TAB-ot állítod be úgy, hogy megfelelő helyre ugarjon a kurzor, vagy pedig felül kell húzgálni, azzal meg oda rakod, ahová akarod. Azt a felső részt nem tudom, hogy hívják, ahol számok és rovások vannak (ilyen számegyenes-szerűség, elvileg oldalt is van egy).
2016. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bekezdés->Behúzás->Típusa:Első sor-> x cm
2016. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy bentebb kezdődjön a bekezdés a bekezdésre vonatkozó beállításokban kell definiálni. [Meg hogy előtte maradjon ki x pontnyi hely, meg bentebb kezdődjön, vagy függő sor legyen stb. stb.]

Új bekezdés Enterrel kezdhető.


SHIFT + Enter -> új sor

Enter -> új bekezdés

Ctrl + Enter -> új oldal

2016. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Engem az érdekelne, hogy ha nem szabad a sor elejéről tab-bel beljebb nyomni a bekezdés első sorát (mert állítólag nem azzal kell), akkor azok akik jól csinálják, hogy húzzák bennebb, gondolom nem lehet túl bonyolult dolog, mivel nagyon gyakran meg kell csinálni egy hosszabb szövegnél. Vagy engem vezettek félre, és más is tab-et használ?


(1. válaszoló: olyan új bekezdésre van szükségem, mint a könyvekben, nem csak új sorra a lap széléről, nyilván nyomtam már meg az entert, és tudom, hogy azzal kell új sort kezdeni)

2016. júl. 29. 16:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszban leírtam. Kijelölöd a szövegedet és a bekezdésnél beállítod hogy az első sora behúzott legyen.
2016. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4. válasz tökéletes. A Bekezdés menüt pl. úgy találod meg, hogy a kijelölt részen jobb egérgombbal kattintasz. Onnan kövesd a 4. választ :)
2016. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, egyébként ha nagyon Word-náciskodni akarok, akkor az enterrel nem új sort, hanem új bekezdést kezdesz. Új sor a Shift+Enter.
2016. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
kokusz
2016. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!