Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » 1. Hogyan bontsam szóelemekre...

1. Hogyan bontsam szóelemekre a következő szavakat? barátságtalanabbul, számolgathattam 2. A következő szavaknak mi a szófaja? uszodabérletemet, távoli

Figyelt kérdés
NAGYON FONTOS LENNE ÉS SÜRGŐS!!

2016. okt. 27. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:

barát|ság|talan|a|bb|ul


szám|o|l|gat|hat|t|a|m


főnév, melléknév

2016. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megtudnád nevezni a szóelemeket is?

SZÓTŐ KÉPZŐ JEL RAG

2016. okt. 27. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, "meg tudnám nevezni", de mivel ezekről nagy valószínűséggel van táblázat is a könyvetekben, próbáld meg magadtól kitalálni.
2016. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy a könyvbe nincs semmi.
2016. okt. 27. 20:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor én megteszem neked, mert -mint írtad- fontos és sürgős. :-) De igaza van az előző válaszolónak, értem a pedagógiai szándékát, nem is akarok ellentmondani. Gondolom, majd úgyis kell magadtól csinálni a későbbiekben ilyen jellegű feladatokat, ha más nem, ez a válasz talán valamilyen minta lehet neked. Na tehát:

Barát: szótő, főnév

Ság: ság/ség főnévképző

Talan: fosztóképző

A: kötőhang

Bb: középfok jele

Ul: módhatározó ragja


Számol: szótő, ige.

Gat: gat/get gyakorítóképző

Hat: ható igeképző

T: múlt idő jele.

Am: igei személyrag (egyes szám első személyű).


Telefonról írok, ezért tudom ilyen formátumban írni. Ami még fontos: vannak olyanok, akik csak az -m -et tekintik igei szemelyragnak, és az "a"-t kötőhangnak. Nekem az a véleményem, amit a szóelemekre való bontásnál is írtam, tehát -am.

Remélem, tudtam segíteni.

2016. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!