Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Laci próbált volna szerezni...

Laci próbált volna szerezni egy szalagot, de nem sikerült. Ez csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

Így azt sugallja a mondat, hogy Laci meg sem próbálta, pedig a próbálkozás megvolt.

Én így írnám: Laci próbált szerezni egy szalagot, de nem sikerült.


2016. nov. 6. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
29%
Ami mást jelent, az mást jelent, tetszik neked, vagy nem.
2016. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BringaManó ***** válasza:

értem a logikai problémádat (próbált volna = nem próbált, csak "volna") – de ez "túlogikázás", a nyelv nem ilyen, itt kicsit "összesűrűsödött" a dolog, egybecsúszott a "próbált szerezni" és a "szeretett volna szerezni" (illetve az, hogy "szerette volna, ha tud szerezni, ha lesz neki szalagja"), és hát így sikerült.

szabad élő beszédben teljesen jó, de ha nagyon választékos akarsz lenni, akkor írd vagy mondd másképp; ettől még ez is elmegy, csak furcsa (ahogy írtad), egy picit félresikerült, de kifejezetten helytelennek vagy magyartalannak nem bélyegezném.

2016. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!