Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írjuk helyesen?

Hogyan írjuk helyesen?

Figyelt kérdés

Pl.

Pató Pál, A Magyar Kényelem és A Nemesi Tevékenység Megújulásért Közhasznú Alapítvány,

vagy:

Pató Pál, a Magyar Kényelem és a Nemesi Tevékenység Megújulásért Közhasznú Alapítvány



2017. márc. 2. 08:41
1 2
 1/12 BringaManó ***** válasza:
100%

1) nem megújulás_á_ért?


2) ez két alapítvány neve, ugye? az első kis "a"-nak tűnik (gondolom, az alapítvány nevében nincs névelő),

a második esetében attól függ, hogy ők hogy írják hivatalosan a nevüket: szép magyar nyelven lenne névelő a birtokos szerkezet előtt (ez esetben nagy "A" volna), de ha nem úgy van a bélyegzőjükön, akkor sajnos ez is kis "a".

2017. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, Igen, köszönöm, elírtam! Megújulásáért!!!

:-)

2017. márc. 2. 11:51
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, igen!

:))

2017. márc. 2. 11:51
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem két, hanem egy alapítványról van szó.


A kérdésem az, hogy helyes-e az alapítvány nevében szereplő 'a' névelőt nagybetűvel írni, mint pl. egy angol nyelven írt tudományos közlemény címében.. (Ahol a 'the' névelőt is nagybetűvel írják...)

2017. márc. 2. 12:00
 5/12 Wadmalac ***** válasza:

Na bevallom, ezt én sem tudtam, de itt szerepel:

[link]


"Tehát az intézménynévnek - az "és" kötőszót kivéve - minden elemét nagy kezdőbetűvel írjuk."

2017. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Többször is elolvastam....

A szöveg - szerintem - nem hoz fel olyan példát, pedig megtehetné, amelyre én választ szeretnék kapni.

S ha azt vesszük, hogy ez az alapítvány Pató Pál Alapítvány volt egykoron, csak további jellemzőit szeretné az alapító a névben visszatükröztetni, akkor meg végképp nem nagybetűvel írnám a névelőket...

2017. márc. 2. 18:06
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves Wadmalac!


Itt a rejtély megoldása! Az ügyvezető.hu cikke PONTATLAN! Ugye ezt írja:

"Tehát az intézménynévnek - az "és" kötőszót kivéve - minden elemét nagy kezdőbetűvel írjuk."

[link]

Ugyanis KIFELEJTETTE A NÉVELŐKET!

Ld.:

187.A hivatalok, társadalmi szervezetek, intézmények, tudományos intézetek, alapítványok, pártok, szövetkezetek, vállalatok és hasonlók többelemű hivatalos, cégszerű vagy széles körben használt nevében – az és kötőszó, valamint a névelők kivételével – minden tagot nagybetűvel kezdünk. [Vö. 190.]

[link]


Köszönöm a válaszokat - a válasz megtalálásához nyújtott segítségeteket!

2017. márc. 2. 19:12
 8/12 BringaManó ***** válasza:

"ügyvezető"... ez mi ez? eszemmegáll :-)


a belsejében lévő névelő világos, az elején lévőre pedig továbbra is azt mondom, hogy attól függ...

2017. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:

Na megnyugodtam, mert én is úgy tudtam, hogy kötőszó és névelő is kicsi a néven belül.

Ezért írtam a linkemnél, hogy ezt én sem így tudtam.

De akkor helyreállt a világképem. :)

2017. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:)
2017. márc. 4. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!