Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan írom római számokkal...

Hogyan írom római számokkal ezt a dátumot?

Figyelt kérdés

Egy tetoválást szeretnék csinálni, ami egy dátum lenne római számokkal, viszont mindenhol mindenki mást mon, hogy hogyan "szabad" írni, még a matektanár ismerőseim is eltérő választ adtak. A dátum ezek lennének: 1970. 11. 13 és 2000. 03. 31

Ha valaki ismeri a szabályokat, és van ideje segíteni azt nagyra értékelném.



2017. ápr. 1. 12:53
1 2
 11/11 BringaManó ***** válasza:

Mármint hogy ezerrel osztod (ha egyre gondolunk: [link] ).

De egyébként én gyanítom, hogy ezeket a spéci rövidítéseket inkább a "nagy" számoknál használták, ahol sokezrek, tízezrek, százezrek pörögtek (katonaság, gzadaság...). Évszámoknál én mindenképp maradnék a "hagyományos" megoldásnál. Amúgy a Wiki is MM-nek írja "A „modern” római számok" táblázatában.


Mondjuk ez csak tipp volt, konkrétan érteni nem értek hozzá – de arról már leszoktam, hogy ez zavarjon. :-)

2017. ápr. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!