Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az értelmes, ha valaki azt...

Az értelmes, ha valaki azt mondja, hogy "Régen szoktam. "?

Figyelt kérdés
Most néztem egy filmet és valaki azt mondta benne, hogy régen szoktam :D Nekem ez nagyon fura.
2017. máj. 17. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem helytelen, bár ez azon kivételes esetek egyike, ahol talán jobb a régmúlt igeidőt használni, azaz a "szoktam volt" alakot. De ez nagyon ízlésfüggő, van akinek pont attól áll fel a haja. Én igyekszem inkább elkerülni az egészet és "régebben gyakran / rendszeresen / minden reggel / ..." formában mondani.


Sajnos a magyar nyelvben nincs közmegegyezésnek örvendő megfelelője az angol "used to"-nak, pedig hasznos lenne.

2017. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Lehet hogy furcsa, de sokan használják így ezt a kifejezést.
2017. máj. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"Régen szoktam volt" - szerintem ez így helyesebb, annak ellenére, hogy régiesebb és nem használatos, mert lezárult, folyamatos cselekvést fejez ki a múltban. Olyan, mint az angolban a past continous.
2017. máj. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!