Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Megrendeléstől számítva...

Megrendeléstől számítva mennyi idő. Hogy helyes?

Figyelt kérdés
Megrendeléstől számítva mennyi idő alatt vagy mennyi idő múlva ér ki valaki? (pl. egy futár)
2017. máj. 20. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
mindkettő jó
2017. máj. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki elindul valahová, akkor kérdezhetjük azt, hogy Mennyi idő alatt ér oda és Mennyi idő múlva ér oda. Ezekben nincs különbség (ha általánosságban kérdezném, hogy mennyi idő alatt ér valahova, az más, de itt tudom, hogy éppen most indul). Viszont a kérdésben szereplő esetben, ha kihangsúlyozom, hogy valamitől számítva, akkor inkább a második (múlva) változatot érzem jobbnak, nem tudom, miért.
2017. máj. 20. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a "mennyi idő alatt" egy folyamatos cselekvés időtartamát jelenti, a "mennyi idő múlva" pedig egy kezdő időpillanat és egy adott esemény között eltelt időt.


Pl.

- Mennyi idő alatt érsz/jutsz haza? (hazamenetel időtartama)

- Ha kettőkor indulsz, akkor mennyi idő múlva érsz haza? (az indulástól számítva a hazaérkezés pillanata)


De nem helytelen keverni, inkább csak kis szemantikai dolog. :)

2017. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

...Mondjuk itt picit bekavar, hogy a konkrét kiszállítás a futár indulásától értendő, itt pedig a megrendeléstől, szóval úgy is érthető a mondat, hogy X idő alatt ér ki, de vigyázat: a megrendeléstől számítva.

Én a "múlva" szót használnám, de tényleg mindkettő helyes, amíg nem félreérthető.

2017. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, és ha kihívjuk pl. a tűzoltókat, akkor melyiket jobb használni? Szerintem nincs különbség, amennyiben rögtön elindulnak :) Mert ha pl. azt mondom, hogy 5 óra múlva érek Sopronba, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy az egész út annyi, mert lehet, hogy csak 2 óra múlva indulok, tehát az időtartam 3 óra.
2017. máj. 21. 00:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a múlva a megérkezést jelenti, ha egyértelmű, hogy honnan számoljuk. :)
2017. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!